سی دی دریا
در ایستگاه نوآوری شریف؛

مركز نوآوری رسانه های صوت و تصویر راه اندازی شد

مركز نوآوری رسانه های صوت و تصویر راه اندازی شد

به گزارش سی دی دریا مركز نوآوری رسانه های صوت و تصویر در ایستگاه نوآوری شریف با هدف به كارگیری دانش بنیان ها در عرصه صوت و تصویر راه اندازی شد.به گزارش سی دی دریا به نقل از مهر، قبل از ظهر امروز مرکز نوآوری رسانه های صوت و تصویر با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و علی عسگری رئیس سازمان صدا و سیما راه اندازی شد.
راه اندازی این مرکز گام دیگری از جانب مرکز نوآوری سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر برای ایجاد تنظیم گری موثر در فضای مجازی کشور بوده است. این مرکز تلاش دارد ارتباطی دو سویه با دانش بنیان ها از ظرفیت های بالقوه مراکز علمی برای حضور فعال در صنعت رسانه های صوت و تصویر فراگیر بهره ببرد. همینطور این مرکز دارای ۶ استارت آپ فعال در حوزه صوت و تصویر است.
افتتاح آزمایشگاه نوآوری رسانه در مرکز نوآوری شریف
همچنین در حاشیه این برنامه آزمایشگاه نوآوری رسانه راه اندازی شد. آزمایشگاه نوآوری رسانه همچون بخش های مرکز نوآوری صوت و تصویر به حساب می آید. از آنجایی که شکل گیری آزمایشگاه نوآوری رسانه یک لزوم در این صنعت به حساب می آید و تابحال بیشتر از ۱۰۰ آزمایشگاه نوآوری رسانه ای در دنیا تاسیس شده، این مرکز راه اندازی شد.
آزمایشگاه نوآوری رسانه ای کشور با هدف توسعه، تحلیل، شناسایی روندها و چشم اندازها در صنعت رسانه ای کشور بوجود آمده است. این آزمایشگاه در جایگاه نوآوری و خلق فرصت تا توسعه محصول برای افراد و سازمان های فعال در صنعت رسانه قرار گرفته است. همینطور این آزمایشگاه یک اتاق فکر تخصصی برای پیاده سازی ایده های نوآورانه در حوزه رسانه و محتوا است.
راه اندازی مرکز فناوری های مالکیت فکری در مرکز نوآوری رسانه ای صوت و تصویری ایستگاه شریف
یکی دیگر از زیرساخت های مرکز نوآوری صوت و تصویر، مرکز فناوری های مالکیت فکری است که امروز هم راه اندازی شد. مرکز فناوری های مالکیت فکری حلقه مفقوده شکل گیری یک زنجیره قدرتمند در تولید محتواست. این مرکز با هدف حفظ حقوق مالکیت فکری بنیان گذاری شده که ابعاد آن ثبت محتوا و قابلیت استناد زمانی یا فناوری، بلاکچین، تشخیص محتوای دارای حقوق مالکیت فکری با استفاده از هوش مصنوعی و تشخیص اصالت اثر با تاکید بر توسعه تبلیغات است.

1399/04/07
20:47:31
5.0 / 5
2127
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
سی دس دریا