سی دی دریا
معاون توسعه روستایی رئیس جمهور:

توسعه شبكه ملی اطلاعات در روستاها مهاجرت معكوس بوجود می آورد

توسعه شبكه ملی اطلاعات در روستاها مهاجرت معكوس بوجود می آورد

به گزارش سی دی دریا معاون توسعه روستایی رئیس جمهور اظهار داشت: یكی از تأثیرگذارترین اقداماتی كه برای توسعه روستاها انجام شده است، مربوط به شبكه ملی اطلاعات می شود و توسعه این شبكه در روستاها مهاجرت معكوس را رقم می زند.به گزارش سی دی دریا به نقل از مهر، محمد امید در مراسم رونمایی از دسترسی هزار و ۳۴ روستا به شبکه ملی اطلاعات که بامداد امروز شنبه به صورت ویدئوکنفرانس برگزار گردید با اشاره به افزایش سهم روستاها از پوشش شبکه ملی اطلاعات اظهار داشت: در ابتدای دولت یازدهم سهم روستاها از شبکه ملی اطلاعات ۳۰ درصد بود که الان به بیشتر از ۹۵ درصد رسیده و این توسعه مرهون تلاش خانواده بزرگ ارتباطات کشور است.
وی اظهار داشت: امروز شرایط ما در دنیا در حوزه ارتباطات شرایط خوبی است و یکی از مهمترین اقدامات در جهت ماندگاری در روستاها مربوط به شبکه ملی اطلاعات می شود.
امید خاطرنشان کرد: کار زیادی در روستاها انجام شده اما یکی از فعالیت ها که بیشترین تاثیر را در ماندگاری روستاها داشته، شبکه ملی اطلاعات است و این شبکه باعث مهاجرت معکوس روستائیان شده است.
وی اضافه کرد: در این دولت شاهد رشد بیشتر از سه برابری در این بخش هستیم.
معاون توسعه روستایی رئیس جمهور تاکید کرد: هفته ای صد روستا به شبکه ملی اطلاعات متصل می شوند و یکی از اقدامات فاخر در روستاها، ایجاد اشتغال است که ما آنرا ثمره شبکه ملی اطلاعات می دانیم.
وی با اشاره به اینکه از سال ۹۶ تابحال ۱۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت در اختیار روستائیان قرار گرفته است، اظهار داشت: ایجاد اشتغال بوم گردی یکی از مشاغل مهمی است که در روستاها بوجود آمده و زیرساخت آن شبکه ملی اطلاعات است. به بیان دیگر، زیرساخت اصلی توسعه بوم گردی روستاها را شبکه ملی اطلاعات تشکیل می دهد.
امید اظهار داشت: امروز سهم اشتغال روستائیان از ۵ درصد در سال ۹۶ به ۳۰ درصد رسیده و حجم اعتبار دولت به سمت روستاها افزوده شده است.

1399/03/24
20:43:38
5.0 / 5
1974
تگهای خبر: ارتباطات , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
سی دس دریا