سی دی دریا

راهنمای ریست کردن ماکروفر ال جی

راهنمای ریست کردن ماکروفر ال جی

علت روشن نشدن چراغ ماکروفر ال جی، می تواند ناشی از موارد متفاوتی باشد. باید کلیه این عوامل به خوبی بررسی شوند و در نهایت عامل اصلی تشخیص داده شود.


علت روشن نشدن چراغ ماکروفر ال جی، می تواند ناشی از موارد متفاوتی باشد. باید کلیه این عوامل به خوبی بررسی شوند و در نهایت عامل اصلی تشخیص داده شود. در غیر این صورت ممکن است روشن نشدن لامپ ماکروفر ال جی، عملکرد آن را مختل کرده و باعث کاهش کارایی این دستگاه شود.

در برخی موارد، ممکن است با ریست کردن ماکروفر ال جی، مشکل روشن نشدن چراغ حل شود. توجه داشته باشید که این راهکار فقط در برخی از مدل های این دستگاه چاره ساز خواهد بود. حال می توانید برای ریست کردن ماکروفر ال جی، باید مراحل زیر را انجام دهید:

  • ماکروفر ال جی را از برق جدا کنید.
  • 30 ثانیه صبر نمایید.
  • دوباره ماکروفر باید اتصال ماکروفر به برق انجام شود.
  • با روشن نشدن لامپ ماکروفر ال جی، عیب یابی سایر قطعات را انجام دهید.
  • در صورت نیاز می توانید از خدمات تعمیر ماکروفر ال جی در محل استفاده کنید.
  • برای بهره مند شدن از این خدمات باید با مرکز تعمیرات لوازم خانگی در تهران تماس گرفته شود.
  • چنان چه در انجام هر یک از اقدامات گفته شده، مهارت فنی بالایی ندارید، حتما با تعمیرکار متخصص ماکروفر ال جی تماس بگیرید.

منبع تغذیه ماکروفر ال جی ایراد دارد

باید عواملی که از روشن شدن چراغ ماکروفر ال جی جلوگیری می کنند، بررسی شوند که مهم ترین آن ها مواردی هستند که به تامین برق این دستگاه ارتباط پیدا می کنند:

پریز برق

مطمئن شوید که ماکروفر ال جی به طور مستقیم به پریز برق وصل است و از چند راهی یا محافظ برق استفاده نمی شود. هم چنین، پریز را با دستگاه دیگری امتحان کنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید. در صورت معیوب بودن پریز برق، باید از برقکار ساختمان کمک بگیرید.

فیوز

داخل جعبه برق، فیوز مرتبط با ماکروفر ال جی را بررسی کنید تا مطمئن شوید که نسوخته باشد. اگر فیوز سوخته است، آن را با یک فیوز جدید با آمپر مناسب جایگزین کنید. در صورتی که در این زمینه مهارت بالایی ندارید، حتما از برقکار ساختمان کمک بخواهید.

سیم برق

ممکن است سیم برق دچار پارگی، ساییدگی یا آسیب دیدگی شده باشد. هر یک از این آسیب ها می تواند تامین برق ماکروفر ال جی را با مشکل مواجه کرده و مانع از روشن شدن چراغ آن شود. حتما با مشاهده هر گونه آسیب، سیم برق و دو شاخه جدیدی را جایگزین کنید.

سیم کشی

اتصالات سیم کشی داخل ماکروفر ال جی را مورد بررسی قرار دهید. مطمئن شوید که هیچ یک از سیم ها شل نشده و یا قطعی در آن ها وجود ندارد. سیم های معیوب باید با سیم هایی سالم و هم رنگ خود تعویض شوند. برای انجام این کار، باید به خوبی با سیم کشی داخلی ماکروفر ال جی آشنا باشید.

افت ولتاژ

در ساعات اوج مصرف برق، افت ولتاژ ممکن است باعث روشن نشدن چراغ یا سایر اجزای الکتریکی ماکروفر الجی شود. از یک ولتاژ سنج برای بررسی ولتاژ پریز برق استفاده کنید. اگر ولتاژ پایین است، با شرکت برق منطقه خود تماس بگیرید تا مشکل را بررسی کنند.

نوسانات برق

نوسانات ناگهانی برق نیز می تواند به ماکروفر ال جی آسیب برساند و از روشن شدن چراغ جلوگیری کند. از یک محافظ برق با کیفیت برای محافظت از دستگاه خود در برابر نوسانات برق استفاده کنید.

ایراداتی که مانع از روشن شدن چراغ ماکروفر ال جی می شوند

در کنار عواملی که با تامین برق و برق رسانی ماکروفر ال جی مرتبط هستند، عوامل دیگری نیز وجود دارند که ممکن است در صورت بروز پیدا کردن، مانع از روشن شدن لامپ ماکروفر شوند. با بررسی آن ها نیز می توانید علت روشن نشدن چراغ ماکروفر ال جی را شناسایی و به درستی تشخیص دهید:

خرابی میکروسوئیچ درب

میکروسوئیچ درب یک سوئیچ کوچک است که وقتی درب بسته می شود، فعال شده و باعث شروع به کار ماکروفر ال جی خواهد شد. اگر میکروسوئیچ خراب باشد، چراغ روشن نمی شود. برای بررسی میکروسوئیچ، باید از یک مولتی متر استفاده کنید.

معیوب شدن قفل درب

قفل درب را از نظر هر گونه آسیب دیدگی یا شکستگی بررسی کنید. در صورت بروز خرابی و ایراد برای قفل درب، ممکن است درب به طور کامل بسته نشود و در نتیجه از روشن شدن چراغ ماکروفر ال جی جلوگیری شود.

سوختگی لامپ

یکی از مهم ترین عواملی که می تواند مانع از روشن شدن چراغ ماکروفر ال جی شود، سوختگی و یا سوختن لامپ است. از این رو باید آن را بررسی کنید تا از سلامت آن مطمئن شوید. در صورتی که لامپ سوخته است، آن را با یک لامپ جدید با همان وات و نوع جایگزین کنید.

ایراد در سوکت لامپ

سوکت لامپ را از نظر هر گونه خوردگی یا آسیب دیدگی مورد بررسی قرار دهید. آسیب دیدگی و یا خرابی سوکت لامپ می تواند دلیل مهمی برای روشن نشدن چراغ ماکروفر ال جی باشد. در این صورت باید با سوکت جدیدی آن را عوض نمایید.

مشکل در برد مدار

در برخی موارد، مشکل روشن نشدن چراغ ماکروفر ال جی می تواند ناشی از خرابی برد مدار باشد. اگر سایر مراحل عیب یابی را انجام داده اید و چراغ هنوز روشن نمی شود، ممکن است لازم باشد برد مدار را تعویض کنید. برای این کار باید از تعمیرکار متخصص ماکروفر ال جی کمک بخواهید.

خرابی سنسور نوری

برخی از مدل های ماکروفر ال جی دارای سنسور نوری هستند که وقتی درب باز می شود، چراغ را روشن می کند. اگر سنسور نوری خراب باشد، ممکن است چراغ روشن نشود. برای بررسی سنسور نوری، باید از یک مولتی متر استفاده کنید.

آسیب دیدن سوئیچ غلتکی

سوئیچ غلتکی یک جزء کوچک است که در زیر درب برخی از مدل های  ماکروفر ال جی تعبیه شده است. زمانی که سینی گردان حرکت می کند، این سوئیچ فعال می شود. خراب شدن و آسیب دیدگی آن می تواند از روشن شدن چراغ ماکروفر ال جی جلوگیی کند. با کمک مولتی متر می توانید عیب یابی آن را انجام داده و اط سلامت سوئیچ غلتکی اطمینان خاطر کسب نمایید.

1403/02/22
20:43:34
0.0 / 5
499
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا