سی دی دریا
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

ارزش شركت های دانش بنیان در بورس ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است

ارزش شركت های دانش بنیان در بورس ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است

به گزارش سی دی دریا معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: ارزش شركت های دانش بنیان در تابلوی بورس 150 هزار میلیارد تومان است.به گزارش سی دی دریا به نقل از مهر، سورنا ستاری عصر دوشنبه در حاشیه مراسم افتتاح ویدئو کنفرانسی مرکز نوآوری شهرهای طبس و فردوس اظهار نمود: کرونا یک آزمون برای همه کشورها در زمینه چگونگی برخورد با آن بود که به نظرم دراین زمینه ایران سربلند شد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اعلان اینکه ایران با تمام محدودیت های ناشی از تحریم به خوبی از عهده مقابله با این بیماری برآمد، اضافه کرد: البته درگیری با این بیماری هنوز هم ادامه دارد و باید تا اختتام کار برای نتیجه گیری نهایی صبر نماییم.
ستاری افزود: در موج اول و دوم شیوع ویروس کرونا ما به خوبی توانستیم تجهیزات مورد نیاز را تامین کرده و از چند ماه پیش تابحال هیچ گونه تجهیزی دراین زمینه از خارج از کشور وارد نمی گردد.
شرکت های دانش بنیان در تقابل با کرونا بسیار موفق عمل کردند
وی با تاکید بر اینکه همه تجهیزات پیشرفته پزشکی و چه داروهای مورد استفاده و چه تجهیزات حفاظتی چون ماسک، مواد ضدعفونی و گان در داخل کشور تامین و تهیه می شود، اضافه کرد: شرکت های دانش بنیان ایرانی در تقابل با کرونا بسیار موفق عمل کردند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: خراسان جنوبی هنوز تا مزیت های ذاتی خود در حوزه اقتصاد دانش بنیان فاصله بسیاری دارد ولی خوشحالم که هر سال اتفاقات بسیار مثبتی در حوزه شرکت های دانش بنیان این استان رخ می دهد.
ستاری با اعلان اینکه نحوه تامین مالی شرکت های دانش بنیان به چند روش صورت می گیرد، اظهار نمود: تنها یکی از این مدلها بحث وام و تسهیلات است.
عدم جذب سرمایه گذار بخش خصوصی مشکل شرکت های خارج از مرکز
وی با اعلان اینکه یکی از اشکالات شرکت های دانش بنیان در خارج از مرکز و شهرستان ها عدم حضور سرمایه گذارهای مناسب می باشد، بیان کرد: یک استار تاپ در شهرهای بزرگ می تواند به آسانی سرمایه گذار از بخش خصوصی جذب نماید.
وی با اشاره به راه اندازی صندوق پژوهش فناوری خراسان جنوبی افزود: پس از این وام های داخل استان باید بوسیله صندوق پژوهش فناوری پرداخت گردد.
ستاری با اعلان اینکه یکی دیگر از راه های تامین مالی شرکت های دانش بنیان جذب سرمایه بوسیله بورس است، اظهار داشت: امروزه ارزش شرکت های دانش بنیان در تابلوی بورس ۱۵۰ هزار میلیارد تومان است و این در حالیست که هنوز بسیاری از شرکت های بزرگ دانش بنیان کشور وارد بورس نشده اند.


منبع:

1399/03/13
13:19:12
5.0 / 5
2021
تگهای خبر: تجهیزات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سی دس دریا