سی دی دریا
معاون علمی رئیس جمهور خواستار شد؛

مساعدت سازمان جهانی مالکیت فکری در حفظ حقوق دانش بنیانها در بازار

مساعدت سازمان جهانی مالکیت فکری در حفظ حقوق دانش بنیانها در بازار

سی دی دریا: سی دی دریا: معاون علمی رییس جمهور در دیدار مدیرکل سازمان جهانی مالکیت فکری (وایپو) درباب همکاریهای دوجانبه همچون کمک به حفظ حقوق شرکت های دانش بنیان ایرانی در بازارهای جهانی بحث و تبادل نظر کرد.به گزارش سی دی دریا به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، روح الله دهقانی که بمنظور شرکت در نشست مجمع اجتماعی شورای حقوق بشر سازمان ملل به سوئیس رفته همین طور با «دارن تانگ»، مدیرکل سازمان جهانی مالکیت فکری (وایپو) دیدار نمود.
در این دیدار درباب همکاریهای دوجانبه و آموزش تیم هایی که در ایران در عرصه ارزیابی دارایی های نامشهود و ثبت حقوق معنوی شرکت های دانش بنیان کار می کنند، بحث و قرار شد با پیگیری معاونت علمی و پشتیبانی وایپو چند دوره آموزشی دراین زمینه در ایران اجرا شود.
دهقانی همین طور با اشاره به اهمیت حفظ حقوق شرکت های دانش بنیان ایرانی هنگام حضور در بازارهای جهانی به مشکلات موجود دراین زمینه که چالشی اساسی در توسعه بازارهای بین المللی شرکتهای دانش بنیان ایرانی است، پرداخت.
وی خواهان آن شد که با مساعدت سازمان جهانی مالکیت فکری در این خصوص، بتوان سازوکاری در کشور ایجاد کرد که شرکت های دانش بنیان هم در پروسه ارزیابی دارایی های نامشهود قرار بگیرند و هم از حفظ حقوقشان در بازارهای خارجی اطمینان حاصل کنند.
در پایان قرار شد در آینده نزدیک، مذاکراتی بین هیاتی از معاونت علمی و تعدادی از کارشناسان وایپو برگزار و چارچوب همکاریهای مشترک مشخص شود و در ادامه هیاتی از وایپو به ایران سفر کنند تا درباب زمینه های همکاری و نحوه پیگیری آنها توافق شود.
امیرحسین میرآبادی، رییس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری که دهقانی را در مسافرت به ژنو همراهی می کند با مطلوب توصیف کردن فضای مذاکرات صورت گرفته، اظهار امیدواری کرد که با توسعه همکاریهای معاونت علمی با سازمان جهانی مالکیت فکری، قدمهای بلندی در راه ارتقای جایگاه ایران در شاخص جهانی نوآوری و همین طور حفظ حقوق مالکیت معنوی شرکتهای دانش بنیان ایرانی در بازارهای جهانی برداشته شود.
وی اشاره کرد: تبیین و توجه جدی به موضوع مالکیت معنوی، کمک بسیار موثری به توسعه سریع بازار بین المللی محصولات دانش بنیان کرده و به تحولی چشم گیر در اقتصاد دانش بنیان کشور منجر خواهد شد.


منبع:

1402/08/15
08:00:48
0.0 / 5
199
تگهای خبر: آموزش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا