سی دی دریا
زارع پور خبر داد؛

سرعت اینترنت ثابت ۸۰ برابر می شود

سرعت اینترنت ثابت ۸۰ برابر می شود

سی دی دریا: به گزارش سی دی دریا، وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: سرعت ارتباطات ثابت را از ۱۲ مگابیت بر ثانیه به ۹۰۰ یا هزار مگابیت بر ثانیه می رسانیم یعنی سرعت ۸۰ برابر می شود.عیسی زارع پور در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به طرح تاریخی بودن علل کندی اینترنت اظهار داشت: برخی از مشکلات ارتباطی که در کشور وجود دارد برای روز گذشته و امروز نیست، مشکلات شبکه ۱۰ سال است که در شبکه وجود دارد به صورتی که در ارتباطات ثابت در ۱۰ سال قبل جز کشورهای آخر فهرست رتبه بندی بودیم. به علت ریشه ای بودن مشکلات، کار اساسی باید برای حل آن انجام داد.
وی ضمن اشاره به این که حل مشکلات ارتباطی امکان دارد زمان ببرد اضافه کرد: اجرای پروژه ای مثل پروژه فیبر نوری زمان می خواهد. انشاالله تا پایان دولت برای همه مردم در تمام شهرها فیبر نوری را فراهم می نماییم و سرعت ارتباطات ثابت را از ۱۲ مگابیت بر ثانیه به ۹۰۰ یا هزار مگابیت بر ثانیه می رسانیم یعنی سرعت اینترنت ثابت ۸۰ برابر می شود که البته این مورد زمان بر است.
زارع پور در ادامه اظهار داشت: منظور از تاریخی بودن مشکلات عدم نوسازی شبکه در گذشته مخصوصاً در دسترسی و لایه شبکه داده استان ها است که در واقع در ارتباط با شرکت مخابرات بوده است.
وی با اشاره به اینکه همه این موارد را به مرور حل می نماییم، اظهار داشت: از طرفی کمیته ای جهت بررسی اینترنت در شورایعالی فضای مجازی تشکیل و جلسات گوناگونی برگزار و دلایلی استخراج شد که بعضی از علل تاریخی است چونکه در گذشته سرمایه گذاری لازم برای بعضی از زیر ساخت های شبکه در انجام نشده است. از طرفی در کمیته راهکارهای کوتاه مدت پیشنهاد شد و ما اعمال کردیم و هم اکنون دو ماهی است که زمان تأخیر در شبکه ۳۰ درصد کاسته شده است. این مسیر جاری است و هر روز برای ارتقا کیفیت شبکه در تلاش هستیم؛ ضمن آنکه برخلاف برخی گفته ها اصلاً مبحث مهلت دو ماهه در بین نبوده است. به گزارش سی دی دریا به نقل از مهر، محمدامین آقامیری، رئیس مرکز ملی و دبیر شورایعالی فضای مجازی هم در هفته جاری در رابطه با دستور رئیس جمهوری جهت بررسی دلایل کندی شبکه و تکلیفی که در این حوزه به عهده مرکز ملی گذاشته شد، اظهار داشت: کار را آغاز کرده ایم. در مورد کیفیت شبکه که رئیس جمهور دستور دادند خیلی فشرده پیگیری می شود. در بعضی شاخص ها می شود تاثیراتش را دید. یک سری برنامه هم وزارت ارتباطات داده است که درحال بررسی است. امیدوارم بتوانیم کیفیت مطلوب مردم را عرضه نماییم.


منبع:

1402/08/13
09:05:33
0.0 / 5
227
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا