سی دی دریا
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستار شد

راه اندازی هیات های اندیشه ورز در دانشگاه ها برای بروزرسانی سند نقشه جامع علمی

راه اندازی هیات های اندیشه ورز در دانشگاه ها برای بروزرسانی سند نقشه جامع علمی

سی دی دریا: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی راه اندازی هیئت های اندیشه ورز در دانشگاه ها را برای بروزرسانی سند نقشه جامع علمی کشور خواهان شد.


به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه در دیدار با هیئت رئیسه دانشگاه های قم با تأکید بر رویکرد های شورا در عرصه های راه بینی، راهبری، راهبردی و راه سنجی، اظهار داشت: مرکز رصد و ارزیابی و نظارت در شورای عالی انقلاب فرهنگی به راه افتاده است، این مرکز درحال ارتباط گیری با ۶۵ مرکز رصد در کشور است، تا حالا توانسته با ۴۰ مرکز رصد متصل شود و اطلاعات مورد نیاز را از این مراکز دریافت کند.

وی ادامه داد: به زودی سامانه ای هوشمند طراحی خواهد شد که درباره ی اجرای مصوبات گزارش می دهد و مشخص خواهد شد که کدام دستگاه اقدامات را به خوبی انجام داده و کدام ها ترک فعل کرده اند.

خسروپناه با تأکید بر ارتباط شورای عالی انقلاب فرهنگی با تشکل های مردمی، اظهار داشت: برای نخستین بار شورا ارتباط با تشکل های مردمی جلسات را آغاز نموده است، این تشکل ها در میزهای تخصصی ستادهای چهارگانه حضور دارند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تأکید بر حکمرانی خوب، بیان کرد: برای حکمرانی خوب باید سیاستگذاری به تنظیم گری و تصدی گری متصل شود، اگر نشود موفق نخواهیم شد. تنظیم گری را با مجلس شروع کردیم و هیچ گاه شورا اینقدر با مجلس هماهنگ نبوده است.

به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، وی با تأکید بر این که باید نخبگان دانشگاهی را در سیاستگذاری علم و فرهنگ مشارکت دهیم، افزود: اکنون سند نقشه جامع علمی کشور و سند تحول بنیادین آموزش وپرورش را درحال بروزرسانی داریم. پیشنهاد ما این است که از هر دانشگاه هیئت اندیشه ورزی به ریاست دانشگاه مادر شکل بگیرد و از این طریق نخبگان نظرات خودرا درباره ی اسناد بالادستی عرضه کنند.
منبع:

1402/05/29
11:31:49
0.0 / 5
295
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سی دس دریا