سی دی دریا
رییس صندوق نوآوری و شكوفایی اعلام كرد

آمادگی صندوق نوآوری برای پشتیبانی از دانش بنیان های کارخانه نوآوری آمپر

آمادگی صندوق نوآوری برای پشتیبانی از دانش بنیان های کارخانه نوآوری آمپر

سی دی دریا: به گزارش سی دی دریا، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از آمادگی این صندوق برای پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر اطلاع داد و اظهار داشت: در این حوزه با استفاده از ابزارهای متنوع مالی خود، آماده پشتیبانی از شرکتهای فعال در این مجموعه فناور هستیم.


به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا، دکتر محمدصادق خیاطیان در بازدید از کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر و گفتگو با مدیران شتاب دهنده ها و شرکتهای دانش بنیان، فناور و استارت آپ های مستقر در این مجموعه، اظهار داشت: این کارخانه نوآوری، حاصل مطالعات و بررسی های بسیار بوده و سبب گشته است که مجموعه «آمپر» مسیر خویش را با سرعت پیدا کند.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اینکه مهم ترین مزیت این مجموعه، اتصال آن به بازار و تمرکز بر حوزه های تقاضایی است که به این مجموعه عرضه شده است، اظهار داشت: این مجموعه و شرکتهای وابسته به آن توانسته اند در حوزه حمل و نقل و خودرو، امنیت غذایی و تجهیزات پزشکی، اتصالات خوبی با بازار برقرار کنند و پیشنهاد ما اینست که در همین حوزه ها بشکلی عمیق تر و تخصصی تر از گذشته، فعالیت خویش را ادامه دهند.
خیاطیان همینطور از آمادگی صندوق نوآوری برای پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر اطلاع داد و اظهار داشت: در این حوزه با استفاده از ابزارهای متنوع مالی خود، آماده پشتیبانی از شرکتهای فعال در این مجموعه فناور هستیم. پیشنهاد ما اینست که مجموعه «آمپر» و شتابدهنده های دانش بنیان وابسته به آن در مدل هم سرمایه گذاری با صندوق نوآوری وارد تعامل شوند.
پرویز کرمی، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره کارخانه نوآوری آمپر هم در این بازدید به معرفی توانمندی ها و دستاوردهای سه شتابدهنده حاضر در کارخانه نوآوری و استارتاپ ­های زیرمجموعه در حوزه فناوری های نرم، سلامت و امنیت غذایی و هوشمندسازی خودرو پرداخت.
به نقل از صندوق نوآوری، در جریان این بازدید، مدیران شتاب دهنده ها و استارت آپ های مستقر در این مجموعه، توانمندی ها، دغدغه ها و چالش های خویش را مطرح نمودند.
مرکز نوآوری آمپر سال ۱۳۹۸ با هدف تقویت زیست بوم نوآوری کشور، توسط هلدینگ رایزکو تاسیس شد. در سال ۱۴۰۲ به منظور رشد و پیشرفت زیست بوم نوآوری و کمک به اقتصاد دانش بنیان و خلاق ایجادشده، این مرکز در شکل کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر با سه شتابدهنده آمپر چنج (Amper Change) در حوزه صنایع خلاق، هوش مصنوعی، فناوری اطلاعات و اینترنت اشیاء؛ آمپر درایو (Amper Drive) در حوزه حمل و نقل و صنعت خودرو؛ آمپر لایف (Amper Life) در حوزه سلامت و تجهیزات پزشکی، بعنوان بازوی نوآوری هلدینگ فعالیت می کند.
کارخانه نوآوری و صنایع خلاق آمپر با پشتیبانی از ایده های خلاق، نوآور و ایجاد فضایی مناسب برای پژوهش و نوآوری، نخبگان دانشگاهی و صاحبان ایده را در تجاری سازی ایده ها و کنار زدن موانع پیش رو جهت نیل به اهدافشان همراهی می کند.
منبع:

1402/05/24
08:27:42
0.0 / 5
257
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
سی دس دریا