سی دی دریا

پیاده سازی سامانه ای برای تسهیل سفر اربعین

پیاده سازی سامانه ای برای تسهیل سفر اربعین

به گزارش سی دی دریا، با هدف تسهیل سفر اربعین حسینی، سامانه «اولین موکب» توسط یکی از شرکتهای عضو مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس تولید شد.


به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا، یکی از شرکت های عضو مرکز رشد فناوری نخبگان پارک فناوری پردیس، سوپر اپلیکیشن و سامانه «اولین موکب» را با هدف ارائه خدمات جامع به زوار اربعین حسینی ساخته است.
محمد هاشمی، مدیرعامل این شرکت با اشاره به خدمات متنوعی که مجموعه های مختلف برای تسهیل سفر اربعین ارائه می کنند، اظهار داشت: تنوع این خدمات و ارائه آنها توسط دستگاه های مختلف، نوعی سردرگمی را بین زوار اربعین حسینی پدید آورده است. برای حل این مشکل شرکت دیجی فرم به طراحی سوپراپلیکیشن و سامانه «اولین موکب» اقدام نموده است.
وی ادامه داد: تلاش نموده ایم تا خدمات متنوعی در این برنامه جانمایی شود تا زوار بتوانند در یک بستر به تمامی خدمات مورد نیاز سفر دسترسی داشته باشند.
هاشمی درباب بخش های مختلف این سامانه، اظهار داشت: بخش همسفر اربعین برای ثبت نیازمندی سفر و همراهی مسافران با همدیگر طراحی شده است، بطوریکه افراد برای سفر ظرفیت خالی خودرا اعلام و با اشتراک ظرفیت خالی، همسفران خودرا انتخاب خواهند کرد. البته این اطلاعات با ثبت تصویر کارت ملی و احراز هویت خواهد بود.
مدیرعامل این شرکت، معرفی کاروان های زیارتی، ارتباط با سامانه های مختلف در رابطه با اربعین مانند سامانه پلیس من و سامانه سماح و فروشگاه اربعین را از دیگر بخش های این برنامه برشمرد و اضافه کرد: در قسمت فروشگاه اربعین، اقلام مورد نیاز این سفر معرفی شده و با همکاری مجموعه های مختلف، این اقلام در اختیار زوار قرار گرفته است.
هاشمی، خادم اربعین را بخش دیگری از این برنامه معرفی نمود و اظهار داشت: موکب های مختلف می توانند نیازهای خود به خادمین را در این قسمت از برنامه ثبت کنند. افراد متقاضی خدمت در این موکب ها می توانند با ثبت اطلاعات خود، با موکب ها ارتباط بگیرند.
وی اظهار داشت: در قسمتی از این برنامه، به معرفی مرزهای خروجی به کشور عراق و راه های رسیدن به آنها پرداخته شده و کاربران می توانند در فضایی تعاملی، نظرات و نکات خودرا بصورت برخط درباب وضعیت مرزها با سایر کاربران به اشتراک گذارند.
هاشمی افزود: در طراحی این سامانه در بخشهایی که نیاز به جمع آوری و ثبت اطلاعات بوده، از سامانه دیجی فرم که از محصولات همین شرکت است، بهره برده ایم. در حقیقت در طراحی سامانه «اول موکب»، از یکی از تولیدات خود شرکت بهره جسته ایم.
به نقل از روابط عمومی پارک فناوری پردیس، هاشمی در آخر اظهار داشت: برای رفاه بیشتر زوار، معرفی اماکن زیارتی عراق، نقشه اماکن زیارتی، احکام زیارت و مداحی های اربعینی نیز در این سامانه جایابی شده است تا زوار بتوانند با بهره گیری از این سامانه، سفر بهتری را تجربه کنند.
منبع:

1402/05/23
11:14:51
0.0 / 5
314
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا