سی دی دریا

پیام های اعضای فرهنگستان علوم در پی اعلام ریاست جدید این نهاد

پیام های اعضای فرهنگستان علوم در پی اعلام ریاست جدید این نهاد

سی دی دریا: در پی پذیرش استعفای دکتر رضا داوری از ریاست فرهنگستان علوم و انتصاب دکتر محمد رضا مخبر دزفولی بجای وی، اعضای پیوسته و برجسته این نهاد پیام هایی را به این مناسبت ارسال کردند.


در پی پذیرش استعفای دکتر رضا داوری از ریاست فرهنگستان علوم و انتصاب دکتر محمد رضا مخبر دزفولی بجای وی، اعضای پیوسته و برجسته این نهاد پیام هایی را به این مناسبت ارسال کردند.
به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا، سید مصطفی محقق داماد، سید محمد فاری سید فاطمی، سید مهدی الوانی، علی اکبر صالحی، عزت الله نادری و رسول جعفریان که همگی از اعضای پیوسته و برجسته فرهنگستان علوم هستند، هر یک در پیامهایی جداگانه از زحمات دکتر داوری در طول دوره خدمت وی تشکر کردند و انتصاب دکتر مخبر دزفولی را به این سمت تبریک گفتند.

سید مصطفی محقق داماد
جناب آقای دکتر مخبر دزفولی
انتصاب جنابعالی همکار دیرینه و گرانقدر ما به سمت ریاست فرهنگستان علوم بسیار جای خوشوقتی است و از حسن انتخاب شورای محترم انقلاب فرهنگی کمال سپاسگزاری را دارم. و بدینوسیله از زحمات چندین ساله حکیم عالیقدر جناب اقای دکتر رضا داوری که فرهنگستان علوم را با درایت و خردمندی مدیریت کردند و شخصیت علمی و جهانی این مرکز را به خوبی از گزند حوادث مصون داشتند تقدیر و تشکر می گردد. از خداوند متعال برای ایشان سلامتی مدام و عزت مستدام و برای حضرتعالی مزید توفیق در راستای حفظ و اعتلای جایگاه این مرکز علمی از درگاه حق متعال خواستارم.
سید مصطفی محقق داماد
عضو پیوسته و رئیس مطالعات اسلامی فرهنگستان علوم

سید محمد فاری سید فاطمی
خدمات علمی و فرهنگی استاد فرزانه جناب دکتر داوری که صبورانه فرهنگستان علوم را در مدت مسئولیت خویش با علم و حکمت هدایت کردند صمیمانه ارج نهاده، و برایشان طول عمر قرین سلامت و عزت آرزومندم. از همکار گرامی، جناب استاد دکتر مخبر که بار مسئولیت را بر عهده گرفتند نیز صمیمانه تشکر نموده، برای ایشان موفقیت بیش از پیش آرزومندم.
سید محمد فاری سید فاطمی
استاد حقوق و عضو پیوسته فرهنگستان علوم

سید مهدی الوانی
قبول مسئولیت فرهنگستان از طرف جناب دکتر مخبر دزفولی را تبریک عرض کرده و برای ایشان آرزوی توفیق دارم. برخود لازم می دانم از مدیریت عالمانه جناب دکتر داوری اردکانی در روزهای گذشته سپاسگزاری کرده و برایشان طول عمر همراه با عزت مسالت نمایم.
سید مهدی الوانی
استاد مدیریت و عضو پیوسته فرهنگستان علوم

علی اکبر صالحی
بسم الله الرحمن الرحیم
من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق
استاد گرانقدر جناب آقای دکتر داوری از افاضل دوران و از عالمان متخلق که با رفتار متواضعانه و خداپسندانه خویش دیگران را اسوه بود. ایشان مصداق بارز کونوا دعاة الناس بغیر السنتکم بودند. یقینا خدمات علمی و مدیریت صادقانه و خالصانه ایشان برگ زرینی در کارنامه درخشان سیره زندگی ایشان الی الابد خواهد بود باذن الله. و اما درباب برادر عزیز و دوست قدیمی جناب آقای دکتر مخبر باید عرض کنم که خیر خلف لخیر سلف. جناب آقای دکتر مخبر تمامی مراحل علمی خودرا با تلاش و کوشش بسیار طی کرده اند و باید اظهار داشت که بحق مراتب ارتقاء را از سربازی به سرداری پیموده اند. بنده نیز به نوبه خود این انتصاب شایسته را به ایشان صمیمانه تبریک عرض نموده و امید فراوان دارم که فرهنگستان را در راه صحیح و بر طبق مصلحت و ارزش های علمی و اخلاقی و اجر نهادن دقیق به اصل شایسته سالاری هدایت خواهند فرمود. اللهم اصلح دیننا و دنیانا بفضلک یا کریم
علی اکبر صالحی

عزت الله نادری
بسمه تعالی
با سلام و آرزوی سلامتی برای جمع استادان گرانقدر و اندیشمند فرهنگستان علوم. قبول مسؤولیت ریاست فرهنگستان علوم را به دانشمند فرهیخته، جناب آقای دکتر مخبر دزفولی تبریک عرض می کنم و برای ایشان از حضرت حق آرزوی سلامتی و توفیق دارم.
همچنین، از حق تعالی برای استاد بزرگوار و صاحب فکر، جناب آقای دکتر داوری درخواست سلامت و طول عمر دارم. اذعان می کنم در چندین دهه گذشته همیشه از ایشان کسب فیض کرده ام.
عزت الله نادری
استاد تعلیم و تربیت و عضو پیوسته فرهنگستان علوم

رسول جعفریان
من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق
از جناب استاد عزیز دکتر رضا داوری، اندیشمند و فیلسوف یگانه ایرانی، به خاطر مدیریت ۲۵ سال فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران تشکر کرده، ضمن خسته نباشید خدمت این استاد فرهیخته، از خداوند متعال، سلامتی همراه با طول عمر با عزت خواستارم. حساسیت استاد روی علم و دانایی، دردمندی نسبت به مشکلات جامعه، همراه با کوشش برای ایجاد ارتباط میان فلسفه و شرایط اجتماعی از امتیاز این استاد عزیز و ارجمند بوده و هست.
همین طور انتخاب استاد، همکار و صدیق ارجمند و دانشمند جناب آقای مخبر دزفولی را از طرف شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست فرهنگستان علوم تبریک گفته، برای ایشان آروزی موفقیت دارم. خداوند به ایشان توفیق خدمت به فرهنگ و علم را عنایت فرماید.
رسول جعفریان
استاد تاریخ و عضو پیوسته فرهنگستان علوم

محمدرضا عارف
باسلام،
از زحمات وتلاش های باارزش استاد محترم و فیلسوف گرانقدر جناب آقای دکتر داوری اردکانی در مسئولیت ریاست فرهنگستان علوم صمیمانه تشکر وقدردانی میکنم وبرای همکار گرامی جناب آقای دکتر مخبر دزفولی در مسئولیت خطیر جدید آرزوی موفقیت دارم.
محمدرضا عارف
عضو پیوسته فرهنگستان علوم
منبع:

1402/05/12
13:07:45
0.0 / 5
284
تگهای خبر: بازی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا