سی دی دریا
مدیرعامل شركت تعاونی پخش تولیدی- توزیعی رازی:

تولید کننده داخلی، نباید قربانی سودآوری واکسن های وارداتی شود

تولید کننده داخلی، نباید قربانی سودآوری واکسن های وارداتی شود

به گزارش سی دی دریا، البرز مدیرعامل شرکت تعاونی پخش تولیدی- توزیعی رازی اظهار داشت: جذابیت و سودآوری واکسن های وارداتی طیور، تولید کننده داخلی را متضرر کرده و به حاشیه می راند.به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا، مهدی حجازی در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه بین المللی دام، طیور و صنایع وابسته تهران با حضور در غرفه موسسه رازی، با اهمیت ترین موضوع در انتخاب واکسن برای مصرف کنندگان را کیفیت آن خواند و اظهار داشت: موسسه رازی نزدیک به ۱۰۰ سال سابقه در حوزه ساخت و تولید واکسن و فراورده های بیولوژیک را دارد و از پایه گذاران صنعت واکسن سازی کشور است.

وی اظهار داشت: دانشمندان و پژوهشگران این موسسه همیشه برای حفظ و ارتقای کیفیت محصولات مجموعه، همت کرده اند و درصورت بروز هرگونه مشکل یا نقصی در واکسن ها یا گزارش مصرف کنندگان، به سرعت رسیدگی و پیگیری شده و می شود.

حجازی با اشاره به اینکه تا کنون شکایت یا انتقادی از کیفیت محصولات موسسه رازی از طرف دامداران و پرورش دهندگان طیور نشده است، اشاره کرد: در این صنعت، همیشه بحث تجارت و فضای رقابتی مطرح بوده و جذابیت و سودآوری واکسن های خارجی برای واردکنندگان سبب شده بازار داخل کشور را به سمت انتخاب واکسن های خارجی هدایت کنند در صورتیکه باید دست به دست هم دهیم و واکسنی که به زحمت و باکیفیت عالی در مملکت مان تولید می شود را مصرف کرده و کمتر به سمت مصرف واکسن های مشابه خارجی برویم.

مدیرعامل تعاونی تولیدی توزیعی رازی، از مزیت های مصرف واکسن های موسسه رازی را برخورداری از خدمات بیمه عنوان و اشاره کرد: اگر مرغداری ها و دامداری ها بعد از استفاده از واکسن های موسسه رازی گرفتار درگیری شوند، بیمه، خسارت وارده را جبران خواهد کرد؛ این در حالیست که واکسن های خارجی از این امتیاز برخوردار نیستند.

وی افزود: انتقال واکسن از محل تولید به محل مصرف، مستلزم رعایت زنجیره سرد است و بسیاری اوقات شاهد می باشیم این الزام در واکسن های وارداتی رعایت نمی شود.

همین طور بومی بودن سوش های استفاده شده در واکسن های داخلی بر بیماریهای در گردش میان جمعیت دام و طیور کشور اثرگذاری بهتری دارد.

نماینده پخش محصولات موسسه رازی در کشور، تصریح کرد: واکسن های موسسه رازی در مراکز مایه کوبی و واکسیناسیون، توزیع و با نظارت سازمان دامپزشکی و ادارات کل استانی به انجام می رسد.

به گفته حجازی، کشورهای تاجیکستان، ازبکستان، روسیه، عراق و افغانستان، مقاصد صادراتی محصولات موسسه رازی بوده و با بررسی های میدانی و انجام مذاکرات، تعداد کشورهای هدف رو به افزایش است.

منبع:

1402/05/04
08:12:52
0.0 / 5
305
تگهای خبر: خدمات , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا