سی دی دریا

فراخوان مشارکت در اکتساب فناوری ساخت بتن حاوی باطله معدنی سولفیدی

فراخوان مشارکت در اکتساب فناوری ساخت بتن حاوی باطله معدنی سولفیدی

سی دی دریا: سی دی دریا: هفتاد و دومین فراخوان پژوهشی با عنوان «استفاده از نانوسیلان برای ساخت بتن حاوی باطله معدنی سولفیدی» با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و به پیشنهاد یک تیم پژوهشی از دانشگاه تربیت مدرس منتشر گردید.


به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا، گروههای پژوهشی و فناور توانمند برای ارائه راهکار در این زمینه باید تا یکشنبه ۲۵ تیرماه ۱۴۰۲، پروپوزال و پیشنهادهای خودرا بوسیله سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال نمایند.
درباره ی ضرورت این طرح باید اظهار داشت که بتن بعد از آب پرکابردترین ماده مصرفی در دنیا شمرده می شود. سیمان و مصالح سنگی بخش مهمی از ترکیب بتن را می سازند که تولید آنها نیازمند مصرف قابل توجه منابع اولیه و همین طور انتشار انواع آلاینده ها در محیط است. در سالهای اخیر توسعه کارهای معدنی به سبب ارزآوری و اشتغال زایی اهمیت به سزایی پیدا کرده است. این امر سبب افزایش تولید انواع باطله معدنی در کارخانجات فرآوری شده است.
بدین سبب توسعه محصولی با قابلیت استفاده از این مواد در حوزه بتن، نه فقط منجر به رفع اشکال انباشت باطله ها می شود، بلکه کاهش مصرف مصالح سنگی و سیمان را در پی خواهد داشت.
مهم ترین دستاورد و ارزش افزوده این طرح امکان تولید نانوسیلان به عنوان یک افزودنی در ملات بتنی بمنظور بهبود خواص ساختاری و محیط زیستی نمونه های بتنی است که در آنها مقادیری از باطله های معدنی جایگزین سیمان یا سنگدانه شده است. مواد اولیه این محصول عموما دارای درجه صنعتی است و ارزبری چندنی ندارد.
اعلام آمادگی برای مشارکت در اکتساب فناوری حاصل از این فراخوان تحقیقاتی و ارائه درخواست تنها برای شرکتها و شتابدهنده های دانش بنیان مجاز است. درخواستی که بیشترین تناسب را با الزامات این اکتساب فناوری داشته باشد، انتخاب و به عنوان «مشارکت کننده» برای مذاکرات تکمیلی به هسته پژوهشی متقاضی معرفی خواهد شد.
به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، علاقه ‎مندان می توانند پروپوزال خودرا در قالب Word بوسیله سامانه غزال به آدرس ghazal.inif.ir/grant ارسال نمایند و جهت ارتباط با کارگزاری داناشریف با شماره ۰۲۱۸۸۴۸۶۸۵۲ و ۰۹۰۲۵۵۵۵۴۷۱ تماس بگیرند.
منبع:

1402/04/23
17:02:23
0.0 / 5
274
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
سی دس دریا