سی دی دریا

تیم های ایرانی آماده رقابت های المپیادهای جهانی 2023

تیم های ایرانی آماده رقابت های المپیادهای جهانی 2023

به گزارش سی دی دریا، در آستانه برگزاری المپیادهای علمی اسامی اعضای تیم های ملی المپیادهای جهانی نجوم و اخترفیزیک، کامپیوتر، زیست شناسی، فیزیک، جغرافیا، شیمی، علوم زمین و ریاضی اعلام شده است.


به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا، اسامی اعضای تیم ملی المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک جهت شرکت در شانزدهمین دوره این رقابت ها اعلام گردید. شانزدهمین دوره المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک در کشور لهستان برگزار می گردد.
بنا بر اعلام باشگاه دانش پژوهان جوان، مهدی استاد محمدی(تهران)، امیرمهدی اسماعیلی طاهری(تهران)، آروین رسول زاده(تهران)، سارینا فرزاد نسب(تهران) و سیدامیرحسین موسوی فرد از تهران اعضای تیم ملی ایران برای حضور در شانزدهمین دوره المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک را می سازند.
با تصمیم کشور میزبان و کمیته جهانی این المپیاد، جمهوری اسلامی ایران دراین رقابت ها با یک تیم شرکت خواهد نمود.


دانش آموزان ایرانی در پانزدهمین المپیاد جهانی نجوم و اخترفیزیک (IOAA ۲۰۲۲) که در شهر کوتایسی گرجستان برگزار شد، با کسب ۹ مدال طلا و یک مدال نقره، مقام اول جهان را کسب کردند. در این دوره از مسابقات، تیم های آمریکا، کانادا، کره جنوبی، هند، برزیل و تایلند پس از تیم جمهوری اسلامی ایران قرار گرفتند.
تیم ملی المپیاد جهانی کامپیوتر
اعضای تیم ملی المپیاد جهانی کامپیوتر جهت شرکت در سی و پنجمین دوره این رقابت ها اعلام گردید. سی و پنجمین دوره المپیاد جهانی کامپیوتر از تاریخ ۶ الی ۱۳ شهریورماه در کشور مجارستان برگزار می شود.
پارساپردلی بهروز (تهران)، فاطمه طامهری(تهران)، سهیل محمدخانی(تهران) و امیرحسین وحیدی تبار(تهران) اعضای تیم ملی کشورمان را در سی و پنجمین دوره المپیاد جهانی کامپیوتر می سازند.


تیم ملی المپیاد کامپیوتر جمهوری اسلامی ایران در سی وچهارمین دوره المپیاد جهانی کامپیوتر دو مدال طلا، یک مدال نقره و یک دیپلم افتخار کسب کردند. در این دوره از مسابقات المپیاد بین المللی که در اندونزی برگزار شد، ۹۰ کشور شرکت کرده بودند و تیم ایران بر حسب مجموع نمرات جایگاه نهم را به خود اختصاص داد.
تیم ملی المپیاد زیست شناسی
اعضای تیم ملی المپیاد زیست شناسی جمهوری اسلامی ایران، اعزامی به سی و چهارمین المپیاد جهانی امارات ۲۰۲۳ هم معرفی گشتند. سی و چهارمین المپیاد جهانی زیست شناسی از تاریخ ۳ تا ۱۱ جولای ۲۰۲۳ (۱۲ تا ۲۰ تیر) برگزار می گردد.
بر این اساس، کیارش بهبودی(تهران)، آرمان فرقانی(تهران)، علی قاسملوی(تهران) و آیدین نظیری فرد (تهران) اعضای تیم ملی ایران در سی و چهارمین المپیاد جهانی امارات را می سازند.


تیم ملی المپیاد زیست شناسی ایران با کسب چهار مدال طلا در سی و سومین المپیاد بین المللی زیست شناسی، رتبه اول جهان را از آن خود کرد. المپیاد جهانی زیست ۲۰۲۲ به میزبانی ارمنستان و با حضور ۶۵ کشور به صورت حضوری برگزار شد که ایران و روسیه به صورت مشترک در رده اول قرار گرفتند.
اعضای تیم ملی المپیاد فیزیک
اعضای تیم ملی المپیاد فیزیک جمهوری اسلامی ایران اعزامی به پنجاه و سومین المپیاد جهانی ۲۰۲۳ ژاپن هم عرضه شدند.
مهدی شیرین بیان(تهران)، سینا فتحی(تهران)، شاهین فیض اسکوئی(تهران)، علی قنبری(تهران) و سید محمدمهدی موسوی از تهران اعضای تیم ملی در پنجاه و سومین المپیاد جهانی ۲۰۲۳ ژاپن را می سازند.


تیم ملی المپیاد فیزیک در پنجاه و دومین المپیاد جهانی ۲۰۲۲ سوئیس موفق به کسب دو مدال نقره و سه برنز شدند.
اعضای تیم ملی المپیاد جغرافیا
اعضای تیم ملی المپیاد جغرافیای جمهوری اسلامی ایران اعزامی به نوزدهمین المپیاد جهانی جغرافیا عرضه شدند.
اعضای تیم ملی در نوزدهمین المپیاد جهانی جغرافیا را مهدی افتخاری(تهران)، فاطمه علی نژاد طیبی(شیراز)، سارا غزنوی نیا(قزوین) و سیده زینب موسوی(قم) می سازند.


هجدهمین المپیاد جهانی جغرافیا، در فرانسه برگزار شد که مصطفی خالصی از قم، سارا غزنوی نیا از قزوین، حسام فکرمند عباس انوری از تهران و محمدجواد کلاگر درون کلا از بابل اعضای این تیم بودند.
اعضای تیم ملی المپیاد شیمی
اعضای تیم ملی المپیاد شیمی جمهوری اسلامی ایران اعزامی به پنجاه وپنجمین المپیاد جهانی ۲۰۲۳ سوئیس عرضه شدند.
زهرا تهمتنی ترکمانی(تهران)، محمد حلاجی(تهران)، دیاکو سیدی(تهران) و ژیار مسلمی(بانه) اعضای تیم ملی پنجاه وپنجمین المپیاد جهانی ۲۰۲۳ سوئیس را می سازند.


پنجاه وچهارمین المپیاد جهانی ۲۰۲۲ به میزبانی چین برگزار شد که تیم ملی ایران با کسب دو مدال طلا و دو مدال نقره، جایگاه پنجم جهان را از میان ۸۴ کشور شرکت کننده به خود اختصاص داد. چین، ویتنام، ژاپن و تایوان به ترتیب رتبه های اول تا چهارم را از آن خود کردند.
اعضای تیم ملی المپیاد علوم زمین
اعضای تیم ملی المپیاد علوم زمین جمهوری اسلامی ایران برای شانزدهمین المپیاد جهانی ۲۰۲۳ عرضه شدند که اعضای این دوره را محمدحسین ترابی(اصفهان)، پارسا جمالی رشت آبادی(رشت)، مهدی غلامی راد(اسفراین) و احسان فرهادی فارمد(مشهد) می سازند.


در پانزدهمین المپیاد جهانی علوم زمین (IESO ۲۰۲۲) که به میزبانی ایتالیا و با شرکت ۳۸ کشور به صورت مجازی برگزار شد، اعضای تیم جمهوری اسلامی ایران در قسمت NTFI به صورت گروهی موفق به دریافت مدال برنز شدند و در قسمت DMT سمیرا احمد نژاد شرامین هم موفق به دریافت مدال برنز شد.
اعضای تیم ملی المپیاد ریاضی جمهوری اسلامی ایران
اعضای تیم ملی المپیاد ریاضی جمهوری اسلامی ایران، اعزامی به شصت و چهارمین المپیاد جهانی ۲۰۲۳ ژاپن عرضه شدند.
سبحان آرام(تهران)، محمدپارسا جعفرنژادی(تهران)، احسان حیدری(تهران)، پوریا رحمانی(آمل)، آروین طاهری(تهران) و محمدارمیا قاصری از تهران اعضای تیم ملی المپیاد جهانی ۲۰۲۳ ژاپن را می سازند.


تیم ملی المپیاد ریاضی جمهوری اسلامی ایران در شصت و سومین المپیاد جهانی ریاضی که با حضور ۱۰۴ کشور به میزبانی نروژ در شهر اسلو برگزار شد، با کسب ۳ مدال طلا و ۳ مدال نقره در جایگاه هشتم جهان قرار گرفت.
منبع:

1402/04/04
11:25:45
0.0 / 5
323
تگهای خبر: مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
سی دس دریا