سی دی دریا

نفوذ تراشه های چینی در سازمان های دولتی آمریکا

نفوذ تراشه های چینی در سازمان های دولتی آمریکا

سی دی دریا: از شواهد موجود و اطلاعات به دست آمده بنظر می رسد بر خلاف تمایل و خواست آمریکا، تراشه های رمزنگاری مشکوک چینی به سازمان های دولتی ایالات متحده و همین طور سازمان های نظامی بین المللی راه پیدا کرده اند.


به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا و به نقل از وایرد، به نظر می رسد که تراشه های رمزنگاری مشکوک چینی به آژانس های دولتی ایالات متحده و سازمان های نظامی بین المللی راه یافته اند.
این کلیدهای رمزنگاری با الگوریتم های پیشرفته خود از اطلاعات محرمانه در اختیار سازمان هایی مانند سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو)، ناسا، نیروی دریایی ایالات متحده و ارتش بریتانیا محافظت می کنند و بر اساس گزارش ها، همگی از تراشه های میکروکنترل رمزنگاری ارائه شده توسط شرکت چینی هوالان میکروالکترونیکز(Hualan Microelectronics) استفاده می نمایند که با نام Sage Microelectronics نیز شناخته می شود.
این شرکت در سال ۲۰۲۱ توسط دفتر صنعت و امنیت وزارت بازرگانی(BIS) ایالات متحده به «فهرست موجودیت»(Entity List) ایالات متحده افزوده شد. لیست موجودیت، همه شرکت هایی را که ایالات متحده تحریم کرده است شامل می شود.
شرکت «هوالان» نیز به سبب «دستیابی و کوشش برای به دست آوردن اقلام ساخت ایالات متحده در پشتیبانی از نوسازی نظامی برای ارتش آزادیبخش خلق [چین]» به این لیست اضافه شده بود.
ایالات متحده با شرکت های چینی که روابط نزدیکی با حزب کمونیست چین دارند که حدودا همه شرکتها در سرزمین اصلی چین را شامل می شود، اختلاف دارد.
شرکت های چینی دیگری که در لیست این تحریم ها قرار گرفته اند عبارتند از هوآوی، استارت آپ هوش مصنوعی SenseTime، تامین کننده پهپاد DJI و غیره، برای اینکه ایالات متحده در مورد سیاست های خود در ارتباط با فناوری چین سخت می گیرد.
بر اساس گزارش پایگاه وایرد، سوابق نشان میدهد که سازمان های دولتی ایالات متحده از اداره هوانوردی فدرال گرفته تا اداره مبارزه با مواد مخدر و نیروی دریایی ایالات متحده، هارد دیسک های رمزگذاری شده ای را خریداری نموده اند که از این تراشه ها نیز استفاده می نمایند.
این اتفاق ممکنست بدین سبب باشد که این تراشه ها توسط اینیتیو(Initio)، یکی از شرکت های تابعه هوالان عرضه شده اند. اینیتیو در سال ۲۰۱۶ توسط هوالان خریداری شد و دفتر مرکزی آن در تایوان است و تراشه های تولیدی آن با برند Initio عرضه می شوند.
این گزارش همین طور می گوید که چینی ها ممکنست چیزی پنهان در این تراشه ها گذاشته باشند که به دولت چین اجازه می دهد بصورت مخفیانه اسرار آژانس های غربی را رمزگشایی کند.
در صورتیکه چنین چیزی تا حالا پیدا نشده است، پژوهشگران امنیتی هشدار می دهند که اگر هم وجود داشته باشد، تشخیص آن تقریباً نا ممکن خواهد بود.
داکوتا کری، پژوهشگر چینی در شورای آتلانتیک(اندیشکده مستقر در واشنگتن) در مصاحبه با وایرد می گوید: اگر شرکتی در لیست محدودیت تجاری آمریکا با هشدار خاصی مانند این حاضر است، بدین سبب است که دولت ایالات متحده می گوید این شرکت فعالانه از توسعه نظامی کشور دیگری حمایت می کند. این به این معنا است که شما نباید از آنها خرید کنید، نه فقط بدین سبب که پولی که خرج می کنید به شرکتی می رسد که از این درآمدها برای پیشبرد اهداف نظامی کشور دیگر استفاده می نماید، بلکه بدین سبب که نمی توانید به آن محصول اعتماد کنید.
امیلی واینستین، پژوهشگر مرکز امنیت و فناوری نوظهور دانشگاه جورج تاون نیز در مصاحبه با وایرد اظهار داشت: این تا حدودی به عنوان یک لیست سیاه استفاده می شود. این لیست باید یک هشدار قرمز یا شاید زرد برای هر کسی در دولت ایالات متحده باشد که با این شرکت کار می کند.
یکی از سخنگویان این دفتر اظهار داشت که بااینکه شرکتی مانند اینیتیو از نظر فنی تحت تأثیر لیست محدودیت تجاری نیست، اما وابستگی به یک شرکت در این لیست باید به عنوان یک «هشدار» در نظر گرفته شود.
با پرواز بالن های مشکوک چینی بر فراز حریم هوایی ایالات متحده و ادعاهای جدید در خصوص جاسوسی اپلیکیشن های چینی از شهروندان آمریکایی، روابط دیپلماتیک بین دو کشور لطمه دیده است و این گزارش نیز به شعله ور شدن آن می افزاید.1402/04/01
23:56:46
0.0 / 5
357
تگهای خبر: اپلیكیشن , امنیت , تراشه , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
سی دس دریا