سی دی دریا

راه اندازی پردیس مشترک پارک چهارمحال و بختیاری با هدف توسعه فضای کاری دانش بنیان ها

راه اندازی پردیس مشترک پارک چهارمحال و بختیاری با هدف توسعه فضای کاری دانش بنیان ها

به گزارش سی دی دریا، رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری از راه اندازی پردیس مشترک علم و فناوری با شرکت شهرک های صنعتی این استان به منظور تأمین فضای کاری شرکتهای دانش بنیان اطلاع داد.


دکتر اسماعیل پیرعلی در گفتگو با ایسنا، اظهار داشت: یکی از زیرساخت های اساسی مورد نیاز شرکتهای دانش بنیان و فناور حوزه فنی و مهندسی، صنایع فلزی و نفت و گاز، تأمین و استقرار فضای استاندارد و مناسب است؛ ازاین رو ایجاد پردیس فناوری با مشارکت شرکت شهرک های صنعتی استان را در دستور کار قرار دادیم.
رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری در مورد راه اندازی پردیس مشترک با شرکت شهرک های صنعتی استان، توضیح داد: پیرو برگزاری نشست مشترک معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم با معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک که با هماهنگی صورت گرفته توسط پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری در محل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران برگزار شد، تفاهمنامه همکاری جهت واگذاری زمینی به مساحت ۵ هکتار واقع در محدوده فاز ۳ شهرک صنعتی شهرکرد با شرکت شهرک های صنعتی استان منعقد گردید.
پیرعلی تصریح کرد: این تفاهم شامل نحوه واگذاری زمین و شناسایی شرکتهای متقاضی متناسب با شرایط وضع شده و زوم بندی انجام شده است.
وی، انعقاد تفاهمنامه مشترک با سازمان محیط زیست به منظور استقرار شرکتهای دانش بنیان در رده های تعیین شده در فضای پردیس را از دیگر فعالیتهای صورت گرفته به منظور راه اندازی و استقرار شرکت ها در این پردیس مشترک برشمرد.
رئیس پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری با تکیه بر این که در فراخوان اولیه، واگذاری اراضی در محدوده این پردیس مشترک انتشار یافت، اظهار نمود: در این فراخوان بیشتر از ۴۲ درخواست از سوی شرکتهای دانش بنیان و فناور مطابق با ضوابط و معیارهای تعریف شده ارسال شد که از این تعداد، ۱۷ شرکت به شرکت شهرک های صنعتی استان عرضه شدند و از این تعداد، ۱۴ شرکت به مرحله انعقاد قرارداد و دریافت زمین رسیده اند.
وی در مورد تکمیل زیرساخت های مجموعه پردیس مشترک، اظهار داشت: با پیگیری های صورت گرفته از راه منابع یاد شده در بند ۲ ماده ۳۴ ضوابط اجرایی قانون بودجه ۱۴۰۱، مبلغ ۱۵ میلیاردریال به منظور تکمیل زیرساخت های پردیس در اختیار شرکت شهرک های صنعتی قرار گرفته و هم اکنون شرکت شهرک های صنعتی استان درحال آماده سازی زیرساخت های داخلی مجموعه پردیس مشترک است.1402/04/01
20:01:54
0.0 / 5
319
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا