سی دی دریا

حذف ۸۳ میلیون شغل تا ۲۰۲۷

حذف ۸۳ میلیون شغل تا ۲۰۲۷

سی دی دریا: به گزارش سی دی دریا، رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای اعلام نمود: با همکاری پارک های علم و فناوری در هر استان یک مرکز دانش بنیان راه اندازی می شود.


به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا، دکتر غلامحسین حسینی نیا امروز در پنل اشتغال نوآورانه فارغ التحصیلان که در حاشیه نمایشگاه آبادیران برگزار شد، ضمن اشاره به گزارش انتشار یافته از جانب مجمع جهانی اقتصاد در مورد آینده شغلی در جهان، اظهار داشت: این گزارش که در می سال ۲۰۲۳ انتشار یافته است، از حذف ۸۳ میلیون شغل تا ۴ سال آینده خبر می دهد. این عدد به معنای آن است که تحولات عظیمی در بازار جهانی کار رخ خواهد داد.
وی افزود: این گزارش در عین حال تاکید دارد که تا ۴ سال آینده یعنی تا سال ۲۰۲۷ تعداد ۶۹ شغل جدید ایجاد می شود.
حسینی نیا افزود: در این گزارش دلیل حذف و اضافه شدن این تعداد شغل رشد اقتصاد جهانی، تورم بالا و استفاده از هوش مصنوعی عنوان شده است، ولی به نظر من وجود فناوری های دیگری چون ICT، بیگ دیتا، امنیت سایبری و یکپارچه سازی سیستم ها و توسعه ربات ها در این حوزه اثرات زیادی دارند.
رئیس سازمان فنی و حرفه ای با اشاره به اینکه در مجمع جهانی اقتصاد مهارت های دانش بنیان جدی گرفته می شود، تصریح کرد: در این سازمان ما برای حوزه دانش بنیان، تعداد ۱۲۳۴ استاندارد دانش بنیان تعریف کردیم.
وی افزود: از جانب این سازمان در سایر استان ها، ۶۴۸ مرکز بوجود آمده است و ما با همکاری پارک های علم و فناوری در هر استان یک مرکز دانش بنیان راه اندازی می نماییم.
به قول وی این طرح با همکاری دانشگاه تهران درحال اجرایی سازی است، ضمن آنکه در استان البرز با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری اجرا می شود.1402/03/24
12:10:56
0.0 / 5
368
تگهای خبر: آموزش , امنیت , سایبری , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سی دس دریا