سی دی دریا
معاون توسعه صندوق نوآوری و شكوفایی اعلام كرد

انعقاد 3 قرارداد 55 میلیارد تومانی بین دانش بنیان ها و صنایع بزرگ غذایی

انعقاد 3 قرارداد 55 میلیارد تومانی بین دانش بنیان ها و صنایع بزرگ غذایی

سی دی دریا: معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی از انعقاد 3 قرارداد همکاری به ارزش 55 میلیارد تومان میان شرکت های دانش بنیان و صنایع بزرگ در رویداد تبادل فناوری حوزه صنعت غذایی آگاهی داد.


به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا، دکتر سیاوش ملکی فر امروز در رویداد تبادل فناوری حوزه صنعت غذایی که به میزبانی صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار گردید، صندوق نوآوری را مولود قانون پشتیبانی از شرکتها و مؤسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات دانست و اظهار داشت: در سال ۱۳۸۹ که این قانون به تصویب رسید، قرار شد صندوقی بمنظور تامین مالی شرکت های دانش بنیان شکل بگیرد، پس صندوق نوآوری و شکوفایی با سرمایه اولیه ۳ هزار میلیارد تومانی شکل گرفت و در سال قبل نیز هیئت امنای صندوق نوآوری و شکوفایی مصوب کرد سرمایه صندوق ظرف ۵ سال آینده به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان افزایش یابد.
ملکی فر اظهار داشت: امروز که تعداد شرکت های دانش بنیان به بالای ۸۵۰۰ شرکت رسیده است، سرمایه صندوق تناسبی با نیازهای مالی شرکت های دانش بنیان ندارد و امیدواریم در آینده نزدیک منابع بیشتری جذب صندوق شود.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی همین طور با اشاره به تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان در مجلس، اظهار داشت: اتفاق مهم سال قبل این بود که قانون جهش تولید دانش بنیان به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و به مدد این قانون، امروز دوره جدیدی در زیست بوم نوآوری کشور شروع شده است.
به گفته ی ایشان، امسال با دستور رئیس جمهوری، هیئت عامل چهارم صندوق نوآوری و شکوفایی شروع به کار کرده و برگ جدیدی در چرخه عمر صندوق ورق خورد.
ملکی فر در ادامه با اشاره به این که صندوق نوآوری همزمان با تامین مالی شرکت های دانش بنیان به فکر توسعه بازار این شرکتها است و برای آن برنامه ریزی کرده، اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان شاید پیش از این که احتیاج به دریافت تسهیلات داشته باشند، نیازمند این هستند که خدمات و محصولات خودرا در بازارهای داخل و خارج از کشور به فروش برسانند، پس برای توسعه بازار آنها ابزارهای مختلفی را تدارک دیده ایم.
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: بر این اساس امروز ما از حضور شرکت های دانش بنیان در بیش از ۳۰۰ نمایشگاه داخلی بصورت بلاعوض حمایت می نماییم. در عین حال این شرکتها با حمایت صندوق نوآوری می توانند در نمایشگاه های خارجی نیز حضور پیدا کنند.
وی برگزاری برخی رویدادها نظیر رویدادهای تبادل فناوری را از دیگر خدمات صندوق نوآوری برای توسعه بازار شرکت های دانش بنیان عنوان نمود و اظهار داشت: هدف ما از برگزاری این رویدادها بهم رسانی طرف عرضه و تقاضا است. بعد از آن که عرضه و تقاضا به یکدیگر متصل شد، نوبت به خدمات مالی صندوق نوآوری می رسد؛ همچون این که در موضوع ضمانتنامه ها، شرکت های دانش بنیان می توانند بوسیله صندوق نوآوری به بانکها معرفی شوند.
ملکی فر در ادامه با اعلان اینکه رویداد امروز تبادل فناوری در عرصه صنعت غذایی، دومین رویداد از این جنس رویدادها است، اظهار داشت: در این رویداد ۱۳ نیاز فناورانه صنعت غذایی از طرف ۴ شرکت بزرگ این صنعت ارائه شد. ۲۵۰ شرکت دانش بنیان نیز برای حضور در رویداد ثبت نام کردند و ۶۳ شرکت فعال در صنعت غذایی هم در نمایشگاه جانبی رویداد غرفه دارند.
به نقل از صندوق نوآوری، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی اعلام نمود: تا این لحظه در این رویداد، ۳ قرارداد همکاری به ارزش ۵۵ میلیارد تومان میان شرکت های دانش بنیان و صنایع بزرگ منعقد شده است.
منبع:

1402/03/10
09:11:18
0.0 / 5
372
تگهای خبر: خدمات , فروش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
سی دس دریا