سی دی دریا
رییس صندوق حمایت از پژوهشگران اعلام كرد

برنامه های کشور برای توسعه علوم کوانتوم

برنامه های کشور برای توسعه علوم کوانتوم

سی دی دریا: رئیس صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور از اجرای برنامه هایی برای توسعه علم نوظهور کوانتوم در این صندوق آگاهی داد.


علی محمد سلطانی در گفت و گو با ایسنا، علوم و فناوری کوانتوم را یکی از موضوعات نوظهور و رو به آینده دانست که بصورت انکارناپذیری در آینده کشورها موثر خواهد بود.
وی افزود: بدین جهت صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران، برنامه ای را متناسب با شرایط جهانی و کشور آماده کرده و در قالب این برنامه حداقل ۱۰ طرح پژوهشی مختلف از پژوهشگران دریافت خواهدنمود.
سلطانی پشتیبانی از تعداد زیادی پژوهشگران پسا دکتری و رساله های دکتری را از دیگر رویکرد های این برنامه نام برد و اظهار داشت: هدف ما از تدوین این برنامه آنست که در مدت ۴ سال به فناوری های کلیدی کوانتوم در عرصه سنسوری کوانتوم نائل شویم.
رئیس پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران کشور اشاره کرد: یکی دیگر از برنامه هایی که در این صندوق به تصویب رساندیم، پشتیبانی از پژوهش های عمیق شرکت های دانش بنیان است. این برنامه به پیشنهاد معاون علمی و فناوری رییس جمهوری بوده است.
وی در این زمینه توضیح داد: در این برنامه، شرکت های دانش بنیانی که علاقمند هستند در نسل بعدی محصول تولیدی خود که شامل محصولات رقابت پذیرتر، پیچیده تر و صادراتی تر می شوند، سرمایه گذاری تحقیق و توسعه کنند، ۸۰ درصد از هزینه ها از طرف صندوق تامین خواهد شد.
سلطانی اضافه کرد: این تامین هزینه ها بوسیله قرارداد بین صندوق، شرکت دانش بنیان و محقق دانشگاهی خواهد بود.
بگفته رئیس صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران، اجرای این برنامه در دستور کار قرار دارد و اطلاع رسانی درباب آن در حال اجراست.1402/03/08
12:27:06
0.0 / 5
372
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا