سی دی دریا

تولید ۵۰ موشک لانگ مارچ در سال توسط چین

تولید ۵۰ موشک لانگ مارچ در سال توسط چین

به گزارش سی دی دریا، کارخانه جدید چین قادر به تولید ۵۰ موشک «لانگ مارچ ۸» در سال خواهد بود، در حالیکه هیچ کارخانه دیگری در جهان نمی تواند با این سرعت موشک بسازد.


به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا و به نقل از SCMP، چین درحال ساخت یک کارخانه مونتاژ با قابلیت تولید ۵۰ موشک لانگ مارچ ۸(Long March ۸) در سال است که در سال ۲۰۲۴ تکمیل خواهد شد.
این کارخانه در جزیره گرمسیری هاینان واقع شده است و ظرفیت پرتاب سالانه چین را تقریبا دو برابر می کند.
راه اندازی این کارخانه در حالی صورت می گیرد که چین تضمین می نماید که هیچ تأسیسات موجود دیگری در جهان نمی تواند با این سرعت موشک بسازد.
موشک لانگ مارچ ۸ می تواند بیشتر از ۲۰ ماهواره ارتباطی به اندازه ماهواره های استارلینک را با خود حمل کند و چین می خواهد از این وسیله نقلیه برای ارسال بیشتر از ۱۰۰۰ ماهواره به فضا در هر سال استفاده نماید.
شاید نکته جالب تر، این حقیقت باشد که این موشک جدید برای قرار دادن ماهواره ها در مداری بالاتر از ماهواره های فعلی استارلینک طراحی شده است که به ماهواره های چینی اجازه می دهد بتوانند علاوه بر انجام وظایف خود، بر ماهواره های آمریکایی هم نظارت کنند.
چین هم اکنون بیشتر از ۴۰۰۰ ماهواره در مدار زمین دارد و می خواهد ۱۳ هزار ماهواره دیگر را برای همگام شدن با توسعه پروژه اینترنت ماهواره های استارلینک در پروژه ای با نام رمز GW پرتاب کند.
با این وجود، موشک های مجموعه لانگ مارچ موجود در چین، یا خیلی کوچک یا خیلی بزرگ هستند. اینجاست که لانگ مارچ ۸ با اندازه ای مناسب وارد می شود.
سونگ ژنگیو، دانشمند ارشد موشکی در آکادمی فناوری وسایل نقلیه پرتاب چین(CALT) می گوید: این موشک می تواند بیشتر از ۹۰ درصد از الزامات مأموریت پرتاب های بعدی چین برای مدارهای متوسط و پایین زمین را برآورده کند و می تواند این کار را بهتر و ارزان تر انجام دهد.
طبق گزارش اخیر پژوهشگران شرکت علوم و فناوری هوافضای چین، هم اکنون قرار دادن هر یک کیلوگرم محموله در مدار پایین زمین(LEO) حدود ۳۰۰۰ دلار هزینه دارد.
گروه سونگ ادعا می کند که روش هایی را پیدا کرده است که تابحال هیچگاه استفاده نشده بودند و می توانند هزینه های تولید موشک لانگ مارچ ۸ را به میزان قابل توجهی کاهش دهند. یکی از این موارد حذف آزمایش کیفی است.
آزمایش کیفی(Modal testing) شکلی از آزمایش ارتعاش یک جسم است که به باعث آن شکل و حالت جسم مورد آزمایش قرار می گیرد.
موشک لانگ مارچ ۸ عنوانِ متمایزِ نخستین موشک در جهان را یدک می کشد که بدون احتیاج به آزمایش کیفی در مقیاس کامل با موفقیت پرواز کرده است. در عوض، سازندگان آن از شبیه سازی ها برای به دست آوردن پارامترهای پویا استفاده کردند که امکان پرتاب موفقیت آمیز آنرا فراهم می آورد.
این گروه پژوهشی در مقاله انتشار یافته خود آورده است: این بدان معناست که چرخه توسعه ۱۲ ماهه این موشک کوتاه شد و مقدار زیادی از بودجه ذخیره شد.1402/03/07
11:16:31
0.0 / 5
330
تگهای خبر: اینترنت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا