سی دی دریا

شمارش معکوس تا پرواز آزمایشی سرنشین دار شرکت ویرجین گلکتیک

شمارش معکوس تا پرواز آزمایشی سرنشین دار شرکت ویرجین گلکتیک

به گزارش سی دی دریا، پرواز آزمایشی آینده شرکت «ویرجین گلکتیک» که برای هموار کردن راه عملیات تجاری طراحی شده است، اواخر ماه مه صورت می گیرد.


به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، اگر همه چیز مطابق برنامه پیش برود، شرکت «ویرجین گلکتیک»(Virgin Galactic) برای نخستین بار بعد از نزدیک به دو سال، اواخر این ماه به فضا پرواز خواهد نمود.
این شرکت روز هشتم مه اعلام نمود که اواخر ماه جاری را برای مأموریت «یونیتی ۲۵»(Unity ۲۵) هدف قرار داده است. این پنجمین پرواز فضایی تاریخ ساز برای ویرجین گلکتیک و اولین پرواز از ژوئیه ۲۰۲۱ به حساب می آید که «ریچارد برانسون»(Richard Branson)، بنیان گذار آن به همراه سه مسافر دیگر پرواز کرد.
این مأموریت مانند چهار پرواز فضایی پیشین ویرجین گلکتیک، آزمایشی خواهد بود اما انتظار می رود که آخرین آزمایش از این دست باشد. ویرجین گلکتیک در بیانیه روز هشتم مه اظهار داشت: یونیتی ۲۵، ارزیابی نهایی سیستم کامل پرواز فضایی و تجربه فضانوردان قبل از آغاز خدمات تجاری در اواخر ژوئن به حساب می آید.
ویرجین گلکتیک با استفاده از دو وسیله نقلیه شامل یک هواپیمای فضایی خلبانی به نام «وی اس اس یونیتی»(VSS Unity) و یک هواپیمای حامل به نام «وی ام اس ایو»(VMS Eve)، مسافران را طی سفرهای کوتاهی به فضای زیر مداری می برد.
وی ام اس ایو، یونیتی را به ارتفاع حدود ۱۵ هزار متری می برد. سپس، هواپیمای فضایی را رها می کند تا راه خویش را به سمت فضای زیر مداری در پیش بگیرد. مسافران یونیتی، چند دقیقه بی وزنی را تجربه می کنند و قبل از این که وسیله نقلیه برای فرود به زمین بازگردد، زمین را در مقابل سیاهی فضا می بینند.
یونیتی ۲۵ به این علت نامگذاری شده است که بیست و پنجمین پرواز از هر نوع(از جمله پروازهای «گلاید» در جو زمین) برای هواپیمای فضایی خواهد بود. این مأموریت از «فرودگاه اسپیس پورت آمریکا»(Spaceport America) در نیومکزیکو بلند خواهد شد که مرکز عملیات تجاری ویرجین گلکتیک است.
این پرواز، چهار کارمند شرکت ویرجین گلکتیک شامل «جمیلا گیلبرت»(Jamila Gilbert)، «کریستوفر هوی»(Christopher Huie)، «لوک میس»(Luke Mays) و «بث موزس»(Beth Moses) را به کابین هواپیمای فضایی خواهد فرستاد. «مایک ماسوچی»(Mike Masucci) و «سی. جی استورکو»(C.J. Sturckow) هم خلبانی یونیتی را بر عهده خواهند داشت.
موزس، مربی ارشد فضانوردی شرکت ویرجین گلکتیک است. او پیش تر در دو پرواز فضایی این شرکت حضور داشته است. سه مسافر دیگر همگی در پروازهای فضایی تازه کار هستند.
بعد از پرواز برانسون در سال ۲۰۲۱، ویرجین گلکتیک هم وی اس اس یونیتی و هم وی ام اس ایو را برای نگهداری و ارتقای هر دو وسیله نقلیه، به تاسیسات شرکت در موهاوی کالیفرنیا برد. این کار شامل تعویض دکل وی ام اس ایو بود که مابین بدنه های دوقلوی هواپیما قرار دارد و یونیتی به آن متصل می شود.
ویرجین گلکتیک از آن زمان تاکنون، هر دو وسیله نقلیه نوسازی شده را به سرعت ارتقا داده است. بعنوان مثال، این شرکت در اواخر ماه گذشته یک پرواز گلاید را در جو زمین با یونیتی انجام داد.1402/02/20
08:29:08
0.0 / 5
301
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
سی دس دریا