سی دی دریا

ارائه خدمات تجاری سازی از طرف ۴۱۳ شرکت دانش بنیان

ارائه خدمات تجاری سازی از طرف ۴۱۳ شرکت دانش بنیان

سی دی دریا: باتوجه به اهمیت موضوع تجاری سازی و فروش محصولات برای شرکت های دانش بنیان به عنوان یکی از چالش های اصلی این شرکت ها، 413 شرکت دانش بنیان در زمینه خدمات تجاری سازی ارزیابی شده و اکنون درحال فعالیت هستند.


به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا، کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان، شرکت هایی که در زمینه تجاری سازی و ارائه خدمات تجاری در امتداد رونق کسب وکارهای دانش بنیان فعالیت دارند را به عنوان شرکت تجاری سازی مورد تأیید قرار می دهد.
شرکت های تایید شده برمبنای بخشنامه ارزیابی شرکتها و مؤسسات دانش بنیان نوع ۱، نوع ۲ و نوع ۳ (مستعد دانش بنیان) مصوب کارگروه ارزیابی شرکت های دانش بنیان، ارزیابی و تأیید شده اند.
برمبنای ارزیابی های انجام شده، از میان ۴۱۳ شرکت دانش بنیان فعال در زمینه تجاری سازی، دو شرکت نوع ۱، ۳۶۹ شرکت نوع ۲ و ۴۲ شرکت نوع ۳ هستند.
برهمین اساس شرکت های تولیدی و نوپای نوع ۲ یا نوع ۳ (مستعد دانش بنیان)، مشمول معافیت مالیاتی نخواهند بود.
معیار ارزیابی شرکت های فعال در زمینه خدمات تجاری سازی در نوع یک این است که تمامی کالاها و خدمات باید در زمینه فناوری های بالا یا متوسط به بالا باشند.
همین طور معاونت توسعه شرکت های دانش بنیان، شرکت های نوع ۲ را برمبنای این که کالاهای ارائه شده، باید درحال تولید بوده یا حداقل در حد نمونه آزمایشگاهی (با قابلیت بررسی فنی) تولید شده باشند، ارزیابی می نماید و خدمات این شرکتها نیز باید دارای اسناد فروش باشند.
بر همین اساس، معیار ارزیابی شرکت های نوع ۳ فعال در زمینه خدمات تجاری سازی نیز باید به شکلی باشد که شرکت طراحی اساسی و قابل توجهی مبتنی بر کارهای تحقیق و توسعه انجام داده باشد.
خدمات ارزیابی، خدمات حقوقی و مالکیت فکری، خدمات تبادل فناوری، خدمات توسعه بازار همچون عناوین کالا و محصولات حوزه فناوری در بخش خدمات تجاری سازی است.
همین طور از دیگر محورهای عناوین و خدمات شرکت های دانش بنیان در زمینه تجاری سازی می توان به خدمات مالی و سرمایه گذاری، خدمات مالی و کسب وکار، شتابدهی و توسعه گری نواحی نوآوری و خدمات سیاستگذاری اشاره نمود.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، معیار ارزیابی شرکتها و مؤسسات دانش بنیان درحال تغییر بوده و به زودی اطلاع رسانی می شود.1402/02/14
15:13:19
0.0 / 5
410
تگهای خبر: خدمات , فروش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
سی دس دریا