سی دی دریا
توسط مهندسان موسسه فناوری ماساچوست توسعه شد

ساخت رباتی برای تمیز کردن خانه و محل کار

ساخت رباتی برای تمیز کردن خانه و محل کار

سی دی دریا: به گزارش سی دی دریا، محققان موسسه فناوری ماساچوست(MIT) یک ربات با قابلیت گرفتن اجسام طراحی نموده اند که بزودی می تواند خانه های ما را تمیز کند.


به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، واکنش به محرک هایی که در هوا پرواز می کنند تا به امروز منحصرا در اختیار موجودات زنده بوده است. در دنیایی که هیچ چیزی ثابت نیست، توانایی سازگاری ما با تغییرات محیطی دلیل بزرگی برای ادامه حیات ما بعنوان یک گونه است.
مهندسان موسسه فناوری ماساچوست در کوشش برای انتقال توانایی های انسانی به ربات ها، حالا رباتی ساخته اند که اجسام را طی فرآیندی مشابه واکنش غیر ارادی انسان، می گیرد.
کنترل واکنشی سیستمی است که در آن از واکنش های خودکار مانند رفلکس حرکتی زانو، برای تصمیم گیری استفاده می شود. این سیستم ها ربات ها را قادر می سازند تا به صورت واکنشی یک شی را بغلتانند یا آنرا با کف دست یا انگشتان بگیرند تا بهتر بتوانند شی را نگه دارند.
اندرو سالوتوس(Andrew SaLoutos)، دانشجوی کارشناسی ارشد در قسمت مهندسی مکانیک موسسه فناوری ماساچوست می گوید: در محیط هایی که مردم در آن زندگی و کار می کنند، همیشه عدم ثبات وجود دارد. یک فرد می تواند چیز جدیدی را روی میز بگذارد یا چیزی را در اتاق استراحت جابجا کند یا یک ظرف اضافی به سینک اضافه کند. ما امیدواریم رباتی با توانایی واکنش بتواند با این نوع عدم ثبات سازگار شود و کار کند.
بیشتر ربات های مدرنی که قابلیت گرفتن اجسام را دارند به داده های بصری، و از دوربین ها، متکی هستند. این موارد امکان دارد سبب تاخیر در زمان واکنش ربات شوند بخصوص زمانی که کوشش برای درک یک موقعیت با شکست مواجه می شود و ربات باید اطلاعات خویش را از این دوربین ها قبل از تلاش باردیگر جمع آوری کند.


تیم کیم با استفاده از محرک های سریع و واکنش دهنده پلت فرم جدیدی برای رباتی معروف به یوزپلنگ کوچک ساختند. یوزپلنگ کوچک یک ربات چهارپای است که برای دویدن، جهیدن و سازگاری با سطوح مختلف طراحی شده است.
علاوه بر این پلتفرم، در این طراحی جدید از یک بازوی پرسرعت و دو انگشت سبک وزن و چند مفصلی تشکیل شده است. دوربینی که روی پایه بازو نصب شده و سنسورهای پهنای باند سفارشی در نوک انگشتان، نیرو و مکان هر تماسی را بلافاصله و نزدیکی اشیاء نزدیک به انگشت را بیشتر از ۲۰۰ بار در ثانیه ثبت می کنند.
این تیم الگوریتمی طراحی کردند که ربات را هدایت می کند تا به سرعت یک مانور گرفتن اجسام را در پاسخ به داده های دریافت شده توسط نوک انگشتان، بدون دخالت یک برنامه ریز سطح بالا، فعال کند.
کیم این فرایند را به واگذاری وظایف به بخش های سطح پایین تر در یک شرکت تشبیه می کند به جای آنکه مدیر عامل تمامی جزئیات را مدیریت کند.
در آزمایش های انجام شده، مهندسان طرح جدید خود برای گرفتن اجسام را آزمایش کردند و در بیشتر از ۹۰ درصد موارد نیازی به تلاش مجدد نبود. این در حالیست که مساحت گرفتن موفق اجسام در مقایسه با کنترل کننده های معمولی تا بیشتر از ۵۵ درصد افزوده شد.1402/02/13
10:07:50
0.0 / 5
368
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سی دس دریا