سی دی دریا
ادعای عجیب دانشمندان دانشگاه كالیفرنیا:

بیگانگان احتمالا تا سال ۲۰۲۹ با زمین تماس می گیرند!

بیگانگان احتمالا تا سال ۲۰۲۹ با زمین تماس می گیرند!

سی دی دریا: دانشمندانی که کاوشگر ناسا را که 7.5 میلیارد مایل در فضا سفر کرده ردیابی می کنند می گویند که احتمال دارد بیگانگان تا سال 2029 با زمین ارتباط برقرار کنند.


به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، گروهی از دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا براین باورند که بیگانگان می توانند تا سال ۲۰۲۹ با زمین تماس بگیرند.
در سال ۲۰۰۲، ناسا برای ارسال داده و اطمینان از برقراری ارتباط، امواج رادیویی را به کاوشگر پایونیر ۱۰(Pioneer ۱۰) طی یک پروتکل معمولی ارسال کرد.
این سیگنال که در فضا نیز پخش شده بود به ستاره ای در فاصله ۲۷ سال نوری از سیاره ما رسید. پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا امیدوارند که این سیگنال توسط فرازمینی ها رهگیری شده باشد و آنها به زمین پاسخ بدهند.
در این مطالعه از سیگنال های ارسال شده از زمین به کاوشگرهای وویجر ۱، وویجر ۲، پایونیر ۱۰، پایونیر ۱۱ و نیوهورایزنز استفاده شد و از مکان هایی که ممکنست سیگنال ها هنگام ارسال به سمت آنها انتشار یافته باشند، نقشه برداری شد.
در مطالعه انتشار یافته در مجله «Deep Station Network» آمده است که این فضاپیماها با آنتن های رادیویی شبکه ایستگاه عمیق(DSN) ارتباط برقرار کرده اند تا به دانلود داده های علمی و داده های تله متری بپردازند. این سیگنال ها فراتر از کاوشگر رفته و در فضای بین ستاره ای پخش شده اند.
شبکه ایستگاه عمیق مجموعه ای بین المللی از آنتن های رادیویی غول پیکر متعلق به ناسا است که از ماموریت های فضاپیمای بین سیاره ای، بعلاوه تعدادی که به دور زمین می چرخند، پشتیبانی می کنند.
این تیم مشخص کردند که سیگنال ها به وویجر ۲، پایونیر ۱۰ و پایونیر ۱۱ قبل از این حداقل با یک ستاره برخورد داشته است.
سیگنال پایونیر ۱۰ با یک ستاره کوتوله سفید در سال ۲۰۰۲ مواجه گردید و تا سال ۲۳۱۳ با ۲۲۲ ستاره دیگر برخورد خواهد داشت. سیگنال های وویجر ۱ و نیوهورایزنز در آینده نزدیک با نخستین ستاره های خود روبرو خواهند شد.
در این مطالعه آمده است: زودترین زمانی که می توانیم انتظار دریافت پیام برگشتی از حیات فرازمینی هوشمند بالقوه را که ناشی از سیگنال ارسالی کاوشگر وویجر ۱ است، داشته باشیم، سال ۲۱۰۹ است.
با این وجود، تعدادی از ستاره شناسان با این ایده موافق نیستند.
کیتلین راسموسن(Kaitlin Rasmussen)، اختر زیست شناس دانشگاه واشنگتن که در این مقاله فعالیت نداشته، می گوید که این تحقیق تمرین جالبی است، اما بعید است که به نتیجه برسد.
منبع:

1402/02/08
15:46:06
0.0 / 5
567
تگهای خبر: شبكه , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا