سی دی دریا

پذیرش 230 تیم برای رقابت در 16 لیگ مسابقات ربوکاپ

پذیرش 230 تیم برای رقابت در 16 لیگ مسابقات ربوکاپ

به گزارش سی دی دریا، معاون فناوری و نوآوری واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی از پذیرش 230 تیم در هفدهمین دوره رقابت ربوکاپ آگاهی داد و اظهار داشت: این تیم ها از روز 6 اردیبهشت ماه با یکدیگر به رقابت می پردازند.


دکتر داود ثمری در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: مسابقات ربوکاب امسال نسبت به مسابقات سال گذشته، توسعه ۳ برابری از نظر کمیت دارد؛ چونکه در سال قبل نخستین سال برگزاری این رقابت های علمی پس از پاندمی کرونا بوده است.
وی افزود: در سال قبل ۱۳۰ تیم در این رقابت حضور داشتند، ولی امسال ۳۳۲ تیم در مرحله اول ثبت نام کردند و پس از آن که مدارک آنها بارگذاری شد، تعداد ۲۳۰ تیم پذیرش شدند.
ثمری، با اعلان اینکه این تیم ها در دو بخش لیگ های دانش آموزی و دانشجویی با یکدیگر به رقابت می پردازند، اشاره کرد: بخش دانشجویی یا بزرگسالان این رقابت در ۵ لیگ و بخش دانش آموزی در ۱۱ لیگ برنامه ریزی شده است.
معاون فناوری و نوآوری واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد با اعلان اینکه در مرحله آماده سازی زمین ها برای رقابت ربات ها هستیم و روز ۵ اردیبهشت ماه ستاپ (آماده سازی) تیم ها را خواهیم داشت.
وی شروع رقابت های هفدهمین دوره مسابقات ربوکاپ را در روز چهارشنبه، ۶ اردیبهشت ماه عنوان نمود و اظهار داشت: این رقابت ها طی روز برگزار می گردد و در روز جمعه ۸ اردیبهشت ماه اختتامیه این رویداد است.
بگفته وی در مراسم اختتامیه، از برگزیدگان این رویداد تقدیر به عمل می آید.
ثمری از حضور ۳ تیم خارجی در این رقابت ها آگاهی داد و اشاره کرد: از آنجا که رویداد ربوکاپ های آزاد ایران جزو رویدادهای بین المللی محسوب می شود، بدین جهت شاهد حضور این ۳ تیم در رقابت ربوکاپ ایران هستیم.
دبیر هفدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران مکان برگزاری این رقابت را در محل مرکز اسناد و کتابخانه مرکزی واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد ذکر کرد و افزود: پیش بینی می شود که شاهد حضور بیش از هزار و ۵۰۰ مشارکت کننده در قالب ۲۳۰ تیم و نزدیک به همین تعداد بازدیدکننده باشیم.
وی با تأکید بر این که در این دوره از رقابت ها سعی شده است تا بخش صنایع را به این رویداد وارد نماییم، افزود: ربوکاپ بزرگترین رویداد هوش مصنوعی در کشور است و امیدواریم با حضور صنایع و بازدید از توانمندی ها، از آنها در بخش های مختلف صنایع بهره مند شوند.
معاون فناوری و نوآوری واحد علوم و تحقیقات اشاره کرد: در این دوره از رقابت ها لیگ ربات های صنعتی تعریف شده است و ربات های عرضه شده در آن می تواند مورد استفاده بخش های صنعتی قرار گیرد.
منبع:

1402/02/04
16:27:53
0.0 / 5
488
تگهای خبر: فناوری , هوش مصنوعی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
سی دس دریا