سی دی دریا
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان خبر داد

دستور رئیس جمهوری برای کلنگ زنی مسکن نخبگان تا دو ماه آینده

دستور رئیس جمهوری برای کلنگ زنی مسکن نخبگان تا دو ماه آینده

سی دی دریا: به گزارش سی دی دریا، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با بیان این که این بنیاد هم اکنون بزرگترین طرح مسکن نخبگان را با دانشگاه تهران دارد، اظهار داشت: برمبنای دستور مستقیم رییس جمهوری حداکثر باید ظرف یک تا دو ماه آتی کلنگ این کار به زمین زده شود.


به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا، دکتر ناصر باقری مقدم در آیین انعقاد تفاهمنامه همکاری و مشارکت در طرح، ساخت و سرمایه گذاری برای ساخت ۷ هزار واحد مسکونی در اراضی متعلق به دانشگاه تهران برای تأمین مسکن اساتید جوان، اعضای هیأت علمی دانشگاه و یاوران علمی (کارمندان) دانشگاه تهران، اظهار داشت: از حیث منزلت اجتماعی و معیشتی اساتید و نخبگان کشور فعالیتهایی از جانب بنیاد ملی نخبگان کلید خورده است. بنیاد ملی نخبگان هم اکنون بزرگترین طرح مسکن نخبگان را با دانشگاه تهران دارد و بر مبنای دستور مستقیم رئیس جمهوری حداکثر باید ظرف یک تا دو ماه آینده کلنگ این کار به زمین زده شود.
وی ادامه داد: منابع اولیه طرح مسکن نخبگان تأمین شده است ازاین رو این کار را می توانیم شروع نماییم. با عنایت به این که فرایند تهیه منابع لازم برای این کار مقداری زمانبر است، معاونت علمی و فناوری شخصاً ورود کردند و گفتند سراغ دو سه دانشگاه اصلی بروید و هر کدام آماده تر بودند استارت نخستین کار را بزنید و همین جا خواهشم اینست که این کار را با دانشگاه تهران استارت بزنیم.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با بیان این که بر مبنای آمار و اطلاعات بنیاد ملی نخبگان، دانشگاه تهران بزرگترین اجتماع نخبگانی کشور است؛ اعلام نمود: بیشتر از ۱۱ درصد مستعدان و نخبگانی که در سالهای متمادی مورد حمایت بنیاد ملی نخبگان قرار گرفتند، تحصیلات خویش را در دانشگاه تهران ادامه داده اند و جزو اعضای هیات علمی دانشگاه تهران هستند. ازاین رو بحق باید اظهار داشت که مهم ترین اجتماع نخبگانی کشور در میان دانشگاه ها در حوزه نخبگان علمی، دانشگاه تهران است، ازاین رو باید توجه ویژه ای به این اجتماع نخبگانی داشت.
وی ادامه داد: در سالهای گذشته، تمرکز حمایت های بنیاد ملی نخبگان در حوزه های فنی و مهندسی بود اما با عنایت به رهنمودهای مقام معظم رهبری، باید نگاه ویژه ای به حوزه علوم انسانی و اجتماعی داشته باشیم که دانشگاه تهران واقعاً از این حیث و از جهت های دیگر دارای مزیت ویژه و گسترده ای است.
دکتر باقری مقدم همینطور با تکیه بر پشتیبانی از نخبگان برای حل مسائل کشور، اظهار کرذ: در این حوزه اساتید و دانشجویان دانشگاه تهران سهم بالایی خواهند داشت و بنابراین مهم ترین طرح حل مسئله بنیاد ملی نخبگان که معروف به طرح احمدی روشن است را سال قبل در دانشگاه تهران و با حضور رئیس دانشگاه تهران برگزار کردیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه تهران، او در آخر اظهار داشت: در حوزه حکمرانی نخبگان و تصمیم سازی و تصمیم گیری هم فعالیتهای ارزشمند و خوبی را شروع کرده ایم. ما علاقه مند هستیم در جمع اساتید و شورای دانشگاه تهران بتوانیم راجع به سرفصل های مشترک همکاری صحبت نماییم. با نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران هم جلسه داشته ایم و توافقات اولیه خوبی انجام شده است. سال جاری سالی است که بعنوان بنیاد ملی نخبگان علاقه داریم همکاری خویش را با دانشگاه تهران توسعه دهیم.1402/02/03
10:40:39
0.0 / 5
421
تگهای خبر: فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا