سی دی دریا
با همكاری معاونت علمی ریاست جمهوری؛

طرح ایجاد شهرک مولد و دانش بنیان در حوزه کشاورزی کلید خورد

طرح ایجاد شهرک مولد و دانش بنیان در حوزه کشاورزی کلید خورد

به گزارش سی دی دریا، ایجاد شهرک مولد و دانش بنیان در حوزه کشاورزی به منظور پشتیبانی از بازارسازی برای شرکتهای دانش بنیان و فناور و الگوسازی و پیاده سازی مدلهای مطلوب و نوآورانه در حوزه کشاورزی در زمینی به مساحت ۲۰۰ تا ۳۰۰ هکتار کلید خورد.


به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا، روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری در بازدید میدانی و بررسی ظرفیت های زیرساختی برای جانمایی و راه اندازی شهرک مولد و دانش بنیان در حوزه کشاورزی ضمن اشاره به پشتیبانی از ایجاد بازار برای شرکتهای دانش بنیان و فناور به وسیله راه اندازی شهرک های مولد و دانش بنیان، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب همواره در فرمایشات خود بر ایجاد بازار برای شرکتهای دانش بنیان تاکید دارند. ما هم در معاونت علمی این راهبرد را سرلوحه قرار داده ایم و در حوزه های اولویت دار و مهمی چون سلامت، امنیت غذا، انرژی، کشاورزی و سایر حوزه هایی که به اقتصاد دانش بنیان گره خورده اند، به دنبال بستر اتصال بازار واقعی به شرکت ها هستیم.
دهقانی فیروزآبادی، شهرک های مولد و دانش بنیان را الگویی متناسب با رفع نیاز جامعه به کمک فناوری، نوآوری و مشارکت بخش خصوصی دانست و افزود: مقرر است این شهرک ها بر اساس اقتصاد مردمی و برخاسته از مردم راه اندازی شوند و به بهره برداری برسند. برای شرکتهای دانش بنیان و فناور، منتورها و مواد اولیه و نهاده و سایر اجزای زیست بوم فناوری و نوآوری حوزه کشاورزی دیده شده است.
وی ادامه داد: در مجموع یک مدل کامل و اقتصادی که هدف آن، رفع نیازهای مردم باشد، در تمامی حوزه های اولویت دار باید در کشور ایجاد شود. باید شکل و شیوه درست اقتصاد دانش بنیان در چارچوب یک الگوی مناسب اجرایی شود تا بخش خصوصی و مردم به این عرصه ترغیب شوند. تلاش داریم تا این الگوسازی را صورت دهیم و این روند را پیاده و اجرایی سازی نماییم تا سایر مردم و بخش ها به فعالیت در این حوزه ترغیب شده و ورود پیدا کنند.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، پشتیبانی از ایجاد شهرک های مولد و دانش بنیان در جهت موافقت نامه ای که قبلا میان معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و وزارت جهاد کشاورزی منعقد شده بود، صورت می گیرد که با محوریت پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان و فناور، الگوسازی و پیاده سازی مدلهای مطلوب و نوآورانه در حوزه کشاورزی صورت می گیرد.
برای اجرای اولیه این طرح از زمینی به مساحت ۲۰۰ تا ۳۰۰ هکتار بازدید صورت گرفت و مقرر است این ظرفیت، برای شرکتهای دانش بنیان و فناور ایجاد شود که فناوری را از مرحله آغاز تا بازار در این شهرک پیاده و اجرایی کنند.
منبع:

1402/01/26
15:23:59
0.0 / 5
419
تگهای خبر: امنیت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
سی دس دریا