سی دی دریا
با حكم معاون علمی رییس جمهوری؛

مدیر برنامه ملی میکروالکترونیک منصوب گردید

مدیر برنامه ملی میکروالکترونیک منصوب گردید

سی دی دریا: معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری طی حکمی «مدیر برنامه ملی میکروالکترونیک» را منصوب نمود.


به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا، روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان رئیس جمهوری، محمدحسین محمدی لاریجانی را به عنوان «مدیر برنامه ملی میکروالکترونیک» منصوب نمود.
در حکم دهقانی فیروزآبادی خطاب به محمدی لاریجانی آمده است: "نظر بمراتب شایستگی و تجارب، به سبب این حکم جنابعالی را به عنوان مدیر برنامه ملی میکروالکترونیک منصوب می کنم. به ضرورت توسعه صنعت میکروالکترونیک و ایجاد هویت و استقلال صنعت نیمه هادی در کشور، ماموریت های ویژه ای برای شما در تعامل با معاونت توسعه اقتصاد دانش بنیان در نظر گرفته شده است.
«کمک به تدوین اسناد بالادستی سیاستگذاری و توسعه صنعت نیمه هادی و زنجیره ارزش سیلیکون کشور با همکاری نهادها و دستگاه های ذیربط»، «تعریف، تمهید و راهبری طرح های پیشران فناوری میکروالکترونیک و زنجیره ارزش سیلیکون»، «برنامه ریزی، ایجاد هماهنگی و توسعه ارتباطات مؤثر بین دستگاهی در سطح ملی برای سیاستگذاری مشترک و هم افزایی منابع و ظرفیت های زنجیره ارزش نیمه هادی کشور»، «شکل دهی به زیست بوم میکروالکترونیک و توسعه اقتصاد دانش بنیان با بهره برداری حداکثری از زیرساخت های موجود و ظرفیت های قانونی در زمینه طراحی و تولید بدون کارخانه و با کارخانه صنعت ریزتراشه برای توسعه اندازه بازار و شکل گیری زیست بوم میکروالکترونیک کشور»، «به کارگیری و مشارکت حداکثری ظرفیت های سرمایه گذاری بخش خصوصی برای توسعه صنعت میکروالکترونیک و نیمه هادی با هدف ایجاد و راه اندازی کارخانه تولید ریزتراشه سیلیکونی و مشتقات آن» و «توسعه همکاریهای بین المللی در توسعه و تولید مشترک و نیز ایجاد زمینه مشارکت های مالی، زنجیره تامین و زیرساخت های مشترک حوزه ساخت ریزتراشه» ماموریت های ویژه این ستاد است.
از درگاه خداوند متعال دوام توفیقات جنابعالی را در پیروی از منویات حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و سیاست های دولت مردمی خواستارم."
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، لاریجانی دارای مدرک دکتری در زمینه میکروالکترونیک و دانش آموخته دانشگاه صنعتی شریف و شاهد تهران است. وی همین طور دبیر کارگروه ویژه میکروالکترونیک ستاد اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی، مشاور معاون و مسئول راهبری طرح های کلان و ملی اقتصاد دیجیتال معاونت فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بوده است.1402/01/16
18:22:14
0.0 / 5
459
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
سی دس دریا