سی دی دریا

پشتیبانی از 400 طرح پژوهشی علوم شناختی در سالهای اخیر

پشتیبانی از 400 طرح پژوهشی علوم شناختی در سالهای اخیر

سی دی دریا: در سالهای اخیر 400 طرح پژوهشی و پژوهشی در زمینه دانش علوم شناختی توسط ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی حمایت شدند.به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا، با هدف ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی و بهره مندی پژوهشگران، پژوهشگران و اساتید مراکز علمی و دانشگاهی درسطح کشور از چترهای حمایتی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، درسال های اخیر در ۱۸ مرحله از فراخوان پشتیبانی از طرح های پژوهشی از طرف این ستاد ۴۰۰ طرح مطالعاتی و تحقیقاتی تحت پوشش حمایت های این ستاد قرار گرفتند.

از مجموع طرح های تحقیقاتی تحت حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی، تا حالا ۲۰۰ طرح با برخورداری از حمایت های این ستاد به پایان رسید و به همین تعداد طرح دیگر در حال اجراست.

با اجرای سیاست های راهبردی ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی و در نتیجه حمایت های این ستاد طرح های مختلفی در حوزه نگاشت مغز، ایمپلنت های مغزی، ارتباط بین مغز و ماشین و سایر حوزه ها به اجرا در آمد.

ساخت انواع دستگاه های تصویربرداری از مغز، ثبت سیگنال های مغزی و تحریک مغزی همچون دست آوردهای اجرای طرح های تحقیقاتی در امر تولید و ساخت فناوری های شناختی در کشور به شمار می آید.

ستاد توسعه علوم و فناوریهای شناختی برای ترویج و ارتقای دانش درحوزه های علوم شناختی و فنآورانه و نیز پیشبرد اجرای طرح های تحقیقاتی، در حال حاضر با بیش از دو هزار تن از اساتید، پژوهشگران و متخصصان در یکصد مرکز علمی، پژوهشی و دانشگاهی در استانهای مختلف کشور همکاری و مشارکت دارد.

در سال قبل در هشت مرحله فراخوان این ستاد یکصد و شصت طرح پژوهشی توسط مراکز علمی و پژوهشی برای برخورداری از چترحمایتی ستاد در حوزه های روانشناسی، فناورانه، نگاشت مغز، مدیریت، آموزش و پرورش، توانبخشی شناختی و علوم اعصاب ارائه شد که بیش از پنجاه طرح مورد تصویب قرار گرفت.

ستاد توسعه علوم و فناوریهای شناختی در امتداد اهداف و سیاست های راهبردی تلاش می کند با پشتیبانی از طرح های پژوهشی فناورانه و استفاده از امکانات و ظرفیت های داخلی، فرصت های لازم برای ترویج و توسعه دانش علوم شناختی در کشور را فراهم آورد و با تامین نیازهای این حوزه، زمینه دستیابی به خودکفایی و کاهش وابستگی ها حاصل شود.

منبع:

1402/01/11
15:01:27
0.0 / 5
397
تگهای خبر: آموزش , دستگاه , فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا