سی دی دریا

ChatGPT نویسنده سریال طنز آمریکایی شد

ChatGPT نویسنده سریال طنز آمریکایی شد

سی دی دریا: ربات هوش مصنوعی «ChatGPT » بخش هایی از یک قسمت مجموعه طنز پویانمایی آمریکایی «ساوت پارک»(South Park) را نوشته است.


به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، بخش هایی از جدید ترین قسمت مجموعه «ساوت پارک» توسط ربات هوش مصنوعی«ChatGPT» شرکت «OpenAI» نوشته شده است.
سازندگان طنز پویانمایی آمریکایی ساوت پارک از ربات هوش مصنوعی ChatGPT شرکت OpenAI برای ساخت جدید ترین قسمت این مجموعه با عنوان «آموزش عمیق» کمک گرفتند. کل قسمت در رابطه با چت بات است و چند دقیقه آخر این قسمت را ChatGPT تولید کرده است.
قسمت چهارم فصل ۲۶ این مجموعه چندین پسر از کلاسی که استن(از شخصیت های اصلی این مجموعه تلویزیونی) در آن حضور دارد را نشان داده است که از چت بات برای نوشتن مقاله و ارسال پیام متنی برای دختران استفاده می نمایند و تیتراژ پایانی نشان داده است که این بخش توسط تری پارکر(Trey Parker) و ChatGPT نوشته شده است.
هوش مصنوعی یک سخنرانی عرضه شده توسط استن تولید کرد که به علت صدای رباتیک آن این امر قابل توجه است و در آن این پسر استدلال می کند که چرا نباید مردم را جهت استفاده از ChatGPT سرزنش کرد.
این شخصیت می گوید: این شرکتهای غول پیکر فناوری هستند که هوش مصنوعی Open AI را گرفتند، آنرا آماده کردند و از آن درآمدزایی کردند و آنرا با حداکثر سرعتی که می توانستند در اختیار همه ما قرار دادند تا پیشروی کنند.
در این قسمت چندین پیام متنی که استن برای دوستش فرستاده نیز توسط ChatGPT بوجود آمده است.
«یادگیری عمیق» زمانی شروع می شود که دانش آموزان ساوت پارک کشف می کنند که می توانند از ChatGPT برای انجام تکالیف درسی و مدرسه از آن استفاده نمایند.
استن متوجه می شود که کلاید اخیراً با دوستانش خیلی خوب صحبت می کند و از او می پرسد که چگونه اینقدر خوب صحبت می کند و از او می خواهد به او کمک نماید تا با دوست خود وندی آشتی کند.
کلاید اظهار داشت: می توانید از ChatGPT استفاده کنید. یکسری برنامه ها وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید تا برخی کارهای شما را برایتان انجام دهند. مردم از آنها برای نوشتن شعر، نوشتن برنامه های شغلی استفاده می نمایند.
استن در ابتدا مردد است، اما در نهایت از ChatGPT برای ارسال پیامک به وندی استفاده می نماید. این قسمت همینطور نشان داده است که چگونه دانش آموزان تمام تکالیف خویش را با کمک ChatGPT انجام می دهند.
بیشتر قسمت توسط پارکر نوشته شده است، اما اعتقاد بر اینست که چند دقیقه آخر کار توسط این ربات هوش مصنوعی خلق شده است. در آخر وندی متوجه می شود که پیام های استن توسط هوش مصنوعی ساخته شده است.
استن از ChatGPT می خواهد داستانی بنویسد که در ساوت پارک اتفاق می افتد، جایی که پسری به نام استن باید دوستش را قانع کند که وی در مورد استفاده از هوش مصنوعی برای ارسال پیام به او دروغ گفته است.
همه چیز درست می شود برای اینکه او به همه می گوید که این تقصیر او نیست و در نهایت همه با او موافق هستند و دوستش کاملاً او را بخشیده است.
تری پارکر و مت استون تهیه کنندگان اصلی مجموعه قبلاً به هوش مصنوعی ابراز علاقه کرده بودند، برای اینکه این دو در دسامبر ۲۰۲۲ مبلغ ۲۰ میلیون دلار را در استودیوی هوش مصنوعی خود به نام Deep Voodoo سرمایه گذاری کردند. گرچه این امر پیشرفت هوش مصنوعی را برجسته می کند، اما این ترس را بوجود می آورد که چت بات آماده است تا مشاغل گوناگونی را تصاحب کند.
ChatGPT چیست؟
ربات ChatGPT یک ربات مخصوص گفتگو یا چت است که بر روی خانواده مدلهای زبان بزرگ ساخته شده و با روشهای فنی یادگیری نظارت شده و تقویتی به خوبی تنظیم شده است.
این ربات در دسامبر ۲۰۲۲ با نظرات مثبتی مواجه گردید و بعنوان مثال نیویورک تایمز آنرا «بهترین ربات چت هوش مصنوعی که تاکنون برای عموم معرفی شده» نامید و گاردین نیز گفته است که می تواند متنی با جزئیات چشم گیر و مانند انسان تولید نماید.
ChatGPT آخرین مورد از یک مجموعه هوش مصنوعی است که شرکت سازنده از آن بعنوان GPTs یاد می کند و مخفف عبارت «مبدل از پیش آموزش دیده مولد»(Generative Pre-Trained Transformer) است.
یکی از خاصیت های کلیدی ChatGPT توانایی آن در ایجاد پاسخ های متنی انسان مانند به درخواست ها است. این موجب می شود که برای طیف گسترده ای از برنامه ها مانند ایجاد ربات های چت برای عرضه خدمات به مشتری، ایجاد پاسخ به سؤالات در انجمن های آنلاین یا حتی ایجاد محتوای شخصی سازی شده برای پست های شبکه های اجتماعی مفید باشد.
این ربات می تواند برای کارهای پردازش زبان طبیعی مانند تولید متن و ترجمه زبان استفاده گردد و با مدل GPT-۳.۵ آموزش دیده است که یکی از بزرگترین و پیشرفته ترین مدلهای زبان موجود هم اکنون است.
ChatGPT از زمان راه اندازی آن در نوامبر سال قبل به یک موفقیت فوق العاده تبدیل گشته است. این برنامه هوش مصنوعی که اساساً یک ربات گفتگوگر پیشرفته است، می تواند به بزرگترین و کوچک ترین سؤالات زندگی پاسخ دهد و مقالات دانشگاهی، داستان های تخیلی و حتی نامه های درخواست شغل را تهیه نماید.
ChatGPT این کار را با استفاده از آنچه از مقدار حیرت آوری از متون موجود در اینترنت به دست می آورد، با راهنمایی دقیق متخصصان انسانی انجام می دهد. میلیونها نفر در هفته های اخیر سؤالاتی از ChatGPT پرسیده اند و این ربات تمام تلاش خویش را برای پاسخ دادن به کار می گیرد، مگر این که بداند نمی تواند. پاسخ های آن با اعتماد به نفس بالا و روان عرضه می شوند، حتی اگر گاهی اوقات به طرز شگفت انگیزی اشتباه باشند.
این بدان معناست که باآنکه Chat GPT می تواند فیزیک کوانتومی را توضیح دهد یا شعری را بنا به تقاضای فرد بنویسد، اما به قول کارشناسان، تسخیر کامل دنیا توسط هوش مصنوعی قریب الوقوع نیست.
این برنامه جدید ترین برنامه ای است که از شرکت OpenAI که یک لابراتوار پژوهشی در کالیفرنیا است، پدیدار شده و بر مبنای یک برنامه هوش مصنوعی قبلی به نام GPT-۳ بنا شده است. هوش مصنوعی که در این حوزه بعنوان یک مدل زبان بزرگ یا LLM شناخته می شود، از صدها میلیارد کلمه در چارچوب کتاب، گفتگو و مقاله های وب تغذیه می کند و از آنها مدلی را بر مبنای احتمال آماری از کلمات و جملات می سازد. نحوه کار این ربات کمی شبیه به پیشگویی متن در بخش نوشتن پیام در گوشیهای هوشمند است، اما بشدت توسعه یافته است و به آن اجازه می دهد تا به جای کلمات واحد، پاسخ های کامل تولید نماید.
شرکت OpenAI یک شرکت پژوهشی غیرانتفاعی در زمینه هوش مصنوعی است که هدف آن توسعه «هوش مصنوعی بی ضرر»(friendly AI) برای خدمت به بشریت است. این شرکت برای همکاری آزادانه با سایر موسسات و پژوهشگران، پتنت ها و تحقیقات خویش را به صورت عمومی منتشر می نماید. بخشی از انگیزه های بنیانگذاران OpenAI بخصوص ایلان ماسک و سم آلتمن، رسیدگی به نگرانی هایی که در ارتباط با تهدید هوش مصنوعی برای موجودیت های دیگر تصور می شود، ذکر شده است.
در ادامه می توانید بخش هایی از مجموعه «ساوت پارک» را مشاهده کنید.منبع:

1402/01/01
20:34:58
0.0 / 5
392
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
سی دس دریا