سی دی دریا

کارمندان سابق OpenAI برای ChatGPT رقیب تراشیدند

کارمندان سابق OpenAI برای ChatGPT رقیب تراشیدند

سی دی دریا کارمندان سابق OpenAI برای ChatGPT رقیب تراشیدندبه گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، شرکت آنتروپیک (Anthropic) که توسط کارمندان سابق شرکت OpenAI به نام دنیلا (Daniela) و داریو آمودی (Dario Amodei) تأسیس شده است، چت بات هوش مصنوعی خویش را با نام کلود (Claude) راه اندازی کرده است.

این شرکت این ربات گفتگوگر را با دیگر شرکتهای فناوری مانند DuckDuckGo، Quora و Notion آزمایش کرده است و الان آماده همکاری با سایر مشتریانی است که به دنبال گنجاندن یک ربات گفتگوگر مفید و کمک کننده در محصولات خود هستند.

پس از موفقیت OpenAI با عرضه ChatGPT، امکان دارد به نظر برسد که هر ربات گفتگوگر دیگری بیهوده است، چون که مثلاً تلاش گوگل برای نمایش هوش مصنوعی Bard خود بعد از آنکه در یک معرفی عمومی یه یک سوال پاسخ نادرست داد، شکست خورد.

اکنون در حالیکه مایکروسافت در تقویت هوش مصنوعی مبتنی بر GPT در محصولات خود پرکار بوده است، اعلام آنتروپیک در خصوص عرضه ربات گفتگوگر خود اعتماد به نفس این شرکت را نشان داده است.

آنتروپیک چگونه کلود را ساخت؟

شرکت آنتروپیک در سال 2021 توسط افرادی که شرکت OpenAI را ترک کرده بودند که یکی از آنها مهندس اصلی توسعه دهنده مدل زبانی بزرگ GPT-3 به نام تام براون(Tom Brown) بود، تاسیس شد. ازاین رو شباهت های زیادی در فناوری استفاده شده برای آموزش کلود وجود دارد.

با این حال بنیان گذاران کلود (Claude) ادعا می کنند که از لیستی از قوانین و اصول برای آموزش مدل هوش مصنوعی بهره برده اند که از آن بعنوان هوش مصنوعی اساسی یاد می کنند.

پیش از این گزارش شده بود که چگونه کاربران توانستند کاری کنند که چت بات بینگ متعلق به شرکت مایکروسافت کمی تدافعی و عصبانی پاسخ دهد.

این در حالی است که طبق ادعای آنتروپیک، ربات کلود آموزش دیده است که تنها کمک کننده و مفید باشد و خیلی مودبانه از پاسخ دادن به سؤالاتی که امکان دارد مضر باشد، امتناع کند.

طبق توضیح وبسایت این شرکت، آنتروپیک با آموزش بیشتر ربات خود در مرحله یادگیری تقویتی(RL) با مدل ترجیحی دیگری به این هدف دست یافت تا آنرا بی ضرر کند.

آنتروپیک برای آزمایش اثربخشی کلود به شرکت ها اجازه دسترسی به این چت بات را داد. در بین آنها، شرکت DuckDuckGo از این تکنولوژی جهت راه اندازی ابزار جستجو برای کاربران خود استفاده می نماید. گوگل هم این فناوری را بسیار مفید دانسته و در اواخر سال قبل 300 میلیون دلار در آنتروپیک سرمایه گزاری نموده است.

اکنون آنتروپیک Claude را در دو نسخه استاندارد و فوری عرضه نموده است که دومی راهی سریع تر، سبک تر و ارزان تر برای ادغام هوش مصنوعی در محصولات عرضه می دهد.

این شرکت می گوید که این ربات می تواند در جستجو، خدمات مشتری، فروش و همینطور کارهای پشتیبان برای شروع کار کمک کننده باشد.

ربات Claude طوری طراحی شده است که مستقل باشد و به دسترسی به اینترنت نیازی ندارد. علاوه بر این، میتوان به آن یک شخصیت و لحن اختصاصی داد، چیزی که مایکروسافت هم درحال کار برای فراهم کردن آن برای ربات خود است.

اکنون دیدن این که این چت بات جدید وارد معرکه شده، جالب است و باید ببینیم که مایکروسافت چگونه می خواهد با آن رقابت کند.
1401/12/26
23:43:28
0.0 / 5
382
تگهای خبر: آموزش , اینترنت , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
سی دس دریا