سی دی دریا
با برگزاری رویداد پیوند محقق می شود

تامین مالی ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیونی برای ۹ استارت آپ حوزه برق و الکترونیک

تامین مالی ۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیونی برای ۹ استارت آپ حوزه برق و الکترونیک

به گزارش سی دی دریا، مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلان اینکه تا حالا با مشارکت 27 شتابدهنده از 93 طرح استارتاپی به میزان 91 میلیارد تومان در قالب «هم سرمایه گذاری» حمایت کردیم، اظهار داشت: در رویداد فناورانه امروز نیز 9 استارتاپ حاضر در این رویداد به دو میلیارد و 600 میلیون تومان سرمایه نیاز دارند.


به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا، مصطفی بغدادی امروز در شانزدهمین رویداد پیوند در زمینه برق و الکترونیک که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، راه اندازی این صندوق را برمبنای ماده ۵ قانون پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان دانست و اضافه کرد: تجاری سازی اختراعات و محصولات دانش بنیان منوط به تامین مالی زیست بوم دانش بنیان است و ماموریت این صندوق نیز تامین منابع مالی برای شرکت های دانش بنیان است.
وی با اعلان اینکه این زیست بوم نسبت به دهه ۸۰ تغییر کرده و برای آن قوانین مختلفی تعریف شده است، اشاره کرد: ما در صندوق نوآوری و شکوفایی قصد داشتیم که علاوه بر کسب و کارهای دانش بنیان به کسب و کارهای غیر دانش بنیان کمک کنیم؛ بدین جهت از صندوق نوآوری و شکوفایی انتظار میرفت اقدامات جدیدی را جایگزین روش های فعلی کند.
بغدادی افزود: تا قبل از سال ۱۳۹۷ صندوق نوآوری و شکوفایی با تسهیلات و وام ها شناخته می شد. ارائه این نوع تسهیلات جزو سنتی ترین شیوه های تامین مالی کسب وکارهای دانش بنیان است؛ بدین جهت در صدد برآمدیم تا با روش های جدید از اکوسیستم استارت آپی و هسته های فناور و شرکت های دانش بنیان حمایت نماییم.
مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلان اینکه اعتقاد داریم ارائه تسهیلات به این اکوسیستم فناوری و نوآوری سم مهلک است، تصریح کرد: اگر از این کسب وکارها با ارائه تسهیلات و وام حمایت نماییم، امکان شکست شرکتها و عدم بازپرداخت وام وجود دارد؛ بدین جهت برنامه ای در امتداد ارائه تسهیلات خطرپذیر در صندوق نوآوری و شکوفایی برنامه ریزی شد.
بغدادی افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی در قالب برنامه های «هم سرمایه گذاری» از اکوسیستم فناوری و نوآوری حمایت می کند؛ در این جهت شتابدهنده هایی را به عنوان واسطه قرار دادیم تا این صندوق به عنوان یک بخش دولت، سهامدار شرکت های دانش بنیان و استارت آپی نشود؛ برای اینکه کسب و کارهای واقعی علاقه ای به مشارکت با سهامدار دولتی ندارند.
مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلان اینکه در این جهت منابع سازمان را خصوصی سازی کردیم و بصورت غیرمستقیم وارد حوزه تامین سرمایه کسب وکارهای دانش بنیان شدیم، تاکید کرد: ما بواسطه شتاب دهنده ها در قالب سرمایه گذاری، سرمایه بذری شرکت های دانش بنیان و استارت آپی را تامین می نماییم.
وی با اشاره به آمار طرح «هم سرمایه گذاری» در صندوق نوآوری و شکوفایی، اظهار داشت: تا حالا با مشارکت ۲۷ شتابدهنده از ۹۳ طرح استارت آپی به میزان ۹۱ میلیارد تومان در قالب «هم سرمایه گذاری» حمایت کردیم.
وی با اعلان اینکه همین طور طرح «هم سرمایه گذاری» را با صندوق های پژوهش و سرمایه گذاری در پیش گرفته ایم، اظهار داشت: تا حالا با ۲۸ صندوق پژوهش و فناوری به میزان ۹.۵ میلیارد تومان در قالب طرح هم سرمایه گذاری از طرح های استارت آپی حمایت کرده اند.
مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلان اینکه رویداد دوشنبه های استارت آپی و پیوند همچون برنامه هایی هستند که در امتداد وصل سرمایه گذاران به طرح های فناورانه در صندوق نوآوری و شکوفایی از سال ۹۸ برگزار شده اند، اظهار داشت: تا حالا ۴۶ رویداد دوشنبه استارت آپی و ۱۶ رویداد پیوند برگزار شده است. این رویدادها سکویی برای به هم رسانی طرح های جذاب به سرمایه گذاران هستند.
وی افزود: ما در صندوق نوآوری و شکوفایی تنها به برگزاری این رویدادها اکتفا نمی نماییم و پروسه دوره آموزشی، منتورینگ در امتداد جذب سرمایه برای استارت آپها برگزار می نماید.
مدیر توسعه اکوسیستم صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به رویداد پیوند در زمینه برق و الکترونیک که امروز در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اظهار داشت: ۹ استارت آپ حاضر در این رویداد نیاز به دو میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان سرمایه دارند.
به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا، شانزدهمین رویداد پیوند در زمینه برق و الکترونیک با حضور تیم های استارت آپی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی اجرا شد. در این رویداد ۹ استات آپ طرح های خودرا در حضور سرمایه گذاران مطرح نمودند.
این رویداد با همکاری جهاددانشگاهی واحد علم و صنعت دایر شد. این رویداد با هدف توانمندسازی صاحبان ایده و نوآوری و به هم رسانی استارت آپها و شتابدهنده ها در صندوق نوآوری انجام می شود. تا حالا این رویداد در زمینه های مختلف سلامت، سلامت دیجیتال، کشاورزی، برق و الکترونیک و... برگزار شده است.
منبع:

1401/12/15
13:25:52
0.0 / 5
321
تگهای خبر: آموزش , دیجیتال , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا