سی دی دریا
در گفت وگو با سی دی دریا اعلام شد

همکاری پژوهشگاه رنگ در صنعت پتروشیمی با دانش بنیان ها

همکاری پژوهشگاه رنگ در صنعت پتروشیمی با دانش بنیان ها

به گزارش سی دی دریا، رئیس پژوهشگاه رنگ با اشاره به امضای تفاهم نامه با یکی از شرکت های دانش بنیان فعال در زمینه پتروشیمی، اظهار داشت: بر طبق این تفاهم نامه طرفین متعهد شدند تا نسبت به ایجاد مرکز تخصصی رنگ و پوشش با محوریت پژوهشگاه رنگ به عنوان قطب رنگ و پوشش در کشور اقدام نمایند.


دکتر حسن تاجیک در گفت و گو با ایسنا اضافه کرد: پژوهشگاه رنگ فعالیت خودرا از سال ۷۶ شروع کرد و به عنوان قطب رنگ و پوشش کشور، ماموریت اصلی آن تحقیق و پژوهش در این حوزه و همین طور شناسایی و توسعه محصولات نوین در این حوزه می باشد.
وی رنگ های صنعتی با کاربردهای مختلف، رنگ های خوراکی و رنگ های آرایشی و بهداشتی را از حوزه های فعالیت این پژوهشگاه نام برد و اظهار داشت: در این جهت ما با صنایع مختلفی چون صنایع فرش و موکت و منسوجات تا پوشش های با کاربرد در صنعت خودروسازی، گاز، نفت و حوزه دریایی و ترافیکی و جاده ای همکاری داریم.
تاجیک با اشاره به گستره کاربردهای پوشش های مختلف در صنایع، اشاره کرد: این پژوهشگاه می تواند به غیر از تست های کیفیت سنجی و آنالیز به عنوان مرکزی برای پایش، عارضه یابی و رفع مشکلات و ارائه خدمات مشاوره ای با صنایع همکاری داشته باشد.
رئیس پژوهشگاه رنگ، تصریح کرد: بر این اساس ما با بخش های صنعتی مانند سازمان گردشگری تفاهم نامه های همکاری را به امضا رساندیم و همین طور با مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی همکاری هایی را شروع کردیم.
وی همکاری با صنایع پتروشیمی را از دیگر قدمهای این پژوهشگاه در امتداد ارتباط با صنعت نام برد و اظهار داشت: همچون این همکاری ها می توان به همکاری با شرکت ملی نفت کش برای تامین پوشش های سازه ها اشاره نمود.
تاجیک افزود: همین طور ما با شرکت های خودروسازی نشست هایی را برای توسعه همکاری در حوزه پوشش های این صنعت برگزار کردیم.
رئیس پژوهشگاه رنگ با اشاره به امضای تفاهم نامه ای با یکی از شرکت های دانش بنیان در زمینه پتروشیمی، اظهار داشت: محورهای همکاری ما با این شرکت دانش بنیان از قبل مشخص شده بود و با تعاملاتی که با این شرکت دانش بنیان فعال در زمینه پتروشیمی خواهیم داشت، امیدواریم دستاوردهای کاربردی داشته باشیم.
به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا، بر طبق این تفاهم نامه زمینه همکاریهای پژوهشی، فناورانه و صنعتی میان پژوهشگاه رنگ با این شرکت دانش بنیان به این شرح است:
* اجرای پروژه های تحقیقاتی و کاربردی مورد نیاز طرفین بصورت مشترک و انجام امور مشاوره یا اعمال نظارت بر طرح های در دست اقدام
* استفاده از امکانات تحقیقاتی، آزمایشگاهی، کارگاهی و کتابخانه ای
* انجام امور مطالعاتی و امکان سنجی مورد نیاز طرفین
* نظارت بر اجرای رنگ و پوشش بر مستحدثات پتروشیمی
* همکاری در به دست آوردن سهم بیش از بازارهای جدید، بازاریابی و فروش بیشتر دانش و محصولات دانش بنیان
* انجام پروژه های بزرگ ملی و بین المللی
* انجام مطالعات و پروژه های کلان پژوهشی و صنعتی
* پایش، عارضه یابی، نظارت و بازرسی و مشاوره در حوزه خوردگی و پوشش لوله های تاسیسات و مخازن.
بر طبق این تفاهم نامه طرفین متعهد شدند تا نسبت به ایجاد مرکز تخصصی رنگ و پوشش با محوریت پژوهشگاه رنگ به عنوان قطب رنگ و پوشش در کشور اقدام نمایند.
همین طور پژوهشگاه رنگ، موضوعات پروژه های دکتری و کارشناسی ارشد که با زمینه کاری این شرکت دانش بنیان فعال در زمینه پتروشیمی تناسب داشته باشد را جهت حمایت و یا همکاری مشترک به شرکت معرفی نماید و در صورت توافق، پروژه ها بصورت مشترک اجرائی می شود.
مدت زمان این تفاهم نامه ۵ سال است.
منبع:

1401/12/13
10:05:11
0.0 / 5
385
تگهای خبر: خدمات , فروش , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا