سی دی دریا

مسابقه ۷۰ هزار دلاری ناسا برای ساخت شبیه ساز مریخ

مسابقه ۷۰ هزار دلاری ناسا برای ساخت شبیه ساز مریخ

سی دی دریا: به گزارش سی دی دریا، ناسا مسابقه ای را برای ساخت شبیه ساز مریخ برگزار کرده است که هدف آماده کردن فضانوردان را برای شرایط مریخ دنبال می کند.به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا و به نقل از فست کمپانی، ناسا می تواند از شبیه ساز در آماده سازی فضانوردان برای سناریوهای گوناگونی استفاده نماید که امکان دارد در مأموریت به مقصد سیاره سرخ با آنها روبه رو شوند.

این آژانس فضایی اخیرا از برگزاری یک مسابقه جدید برای ساخت شبیه ساز حقیقت مجازی مریخ اطلاع داد. در این مسابقه، به شرکت کنندگان اجازه داده می شود به یک جهان دیجیتالی از پیش ساخته شده دسترسی داشته باشند که زمین و شرایط گرانشی مشابه مریخ دارد. سپس، شرکت کنندگان باید مأموریت های ویژه ای را در این عرصه طراحی نمایند.

مسابقه به دو مرحله زیر تقسیم می شود:
فاز ۱ که استوری بُرد نام دارد و شرکت کنندگان باید سناریوهای آموزشی را طراحی و ترسیم کنند فاز ۲ که توسعه نام دارد و شرکت کنندگان باید قابلیت حقیقت مجازی را توسعه دهند تا سناریوی طراحی شده را زنده کنند
پاتریک استپ (Patrick Estep)، مهندس عملکرد انسانی ناسا اظهار داشت: این رویه ها و سناریوها برای قرار دادن پژوهشگران و افراد تحت آزمایش در معرض شرایط سیاره سرخ ضروری هستند.

در حال حاضر ۲۳۰۰ نفر در مسابقه شرکت کرده اند و مبلغ ۷۰ هزار دلار بین چندین برنده توزیع می شود.

آماده سازی برای حضور در مریخ

با برنامه ریزی ناسا برای فرستادن یک مأموریت سرنشین دار به مریخ در اواسط دهه ۲۰۳۰، اقدامات اولیه برای افزایش آمادگی خدمه شروع شده اند.

ناسا تابحال هزاران وظیفه را شناسایی کرده است که فضانوردان احیانا در سیاره سرخ باید آنها را انجام دهند. این وظایف از نظر پیچیدگی متفاوت هستند؛ از بازرسی های معمول مخزن سوخت گرفته تا ساخت و ساز پیچیده زیستگاه.

به منظور آماده سازی فضانوردان برای فعالیت در فضا، ناسا به صورت سنتی بر شبیه سازهای فیزیکی گران قیمت مانند سانتریفیوژها، مأموریت های آنالوگ و زمینهای ساختگی بزرگ تکیه داشته است. چرخش به سمت شرایط مجازی، انعطاف بسیار بیشتری را برای طراحی سناریوهای آموزشی پیچیده با کسری از هزینه به ناسا می دهد.
1401/12/11
14:53:55
0.0 / 5
376
تگهای خبر: آموزش , دیجیتال , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
سی دس دریا