سی دی دریا

برنامه های ایران برای توسعه بازار محصولات دانش بنیان در بین کشورهای اسلامی

برنامه های ایران برای توسعه بازار محصولات دانش بنیان در بین کشورهای اسلامی

سی دی دریا: شبکه تبادل فناوری ایران با همکاری کارگزاران فناوری در تلاش هستند که با معرفی طرح های فناورانه شرکت ها، بازارهای این محصولات را گسترش دهند، ضمن آنکه سرمایه گذاری خارجی برای این محصولات جذب کنند.


به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا، محمدصالح خالقی، فوکال پوینت ایران در شبکه تبادل فناوری هشت کشور اسلامی در حاشیه رویداد Tim2023 در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: برنامه ما به عنوان نماینده ایران در هشت کشور اسلامی، ارائه فرصت های سرمایه گذاری به ۷ کشور جهان و همین طور ارائه فرصت های صادراتی است.
وی افزود: بر این اساس برنامه ای که از یکسال گذشته با همکاری بروکرها و کارگزاران تجارت فناوری شروع شده است، این است که صاحبان محصولات صادراتی که امکان صادرات به ۷ کشور اسلامی دیگر را داشتند، می توانستند بواسطه شبکه فن بازار ملی ایران و کارگزاران تجارت فناوری، محصولات خودشان را به کارگزاران معرفی کنند و ما آنها را به نمایندگان ۷ کشور دیگر ارائه می دادیم.
خالقی توسعه بازار شرکت های نوپا و استارت آپی را از دیگر برنامه های این مجموعه ذکر کرد و در این زمینه توضیح داد: در این جهت تلاش شد تا فرصت های سرمایه گذاری را برای این شرکتها فراهم نماییم، به این صورت که اگر یک استارت آپ، یک اختراع و یا یک طرح صنعتی قابلیت جذب سرمایه گذاری خارجی را داشته باشد، نشست های مجازی فرصت های صادراتی و سرمایه گذاری را بین این هشت کشور برگزار می نماییم.
فوکال پوینت ایران در شبکه تبادل فناوری هشت کشور اسلامی، برگزاری تورهای فناوری را از دیگر برنامه ها برای بازارسازی طرح های با قابلیت جذب سرمایه گذاری خارجی عنوان نمود و اظهار داشت: در این برنامه که از سال قبل شروع شده است، تورهای فناوری مختص کارگزاران تجارت فناوری را برگزار کرده ایم.
بگفته وی در این برنامه هر کارگزار تجارت فناوری ملزم بوده است ۱۰ تا ۱۵ محصول صادراتی و پنج فرصت سرمایه گذاری را شناسایی کند.
وی افزود: بتازگی یک تور فناوری ۱۰ تا ۱۵ نفره را به دو کشور ترکیه و مالزی اعزام کردیم و طی آن برای ۱۰۰ تا ۱۵۰ محصول، فرصت سرمایه گذاری و صادراتی به این دو کشور بوجود آمد، از طرف دیگر ما بجای این که ۱۵۰ نفر را به کشورهای ترکیه یا مالزی اعزام نماییم، ۱۵ نفر را فرستادیم که هر نفر از ۱۰ محصول برای معرفی فرصت های صادراتی و سرمایه گذاری آماده کرده بود.
خالقی اظهار داشت: ما در تلاش هستیم دفاتر انتقال فناوری جمهوری اسلامی را در ۷ کشور دیگر (اندونزی، مالزی، بنگلادش، پاکستان، ترکیه، مصر و نیجریه) ایجاد نماییم. این پایگاه ها پلی برای رابطه بیشتر زیست بوم نوآوری ایران با ۷ کشور دیگر است و امیدواریم بتوانیم ارتباط کارگزاران تجارت فناوری بین این کشورها را تقویت کنیم؛ چونکه معتقدیم کارگزاران تجارت فناور، راهی میانبر برای تبادلات فناوری هستند.

فوکال پوینت ایران در شبکه تبادل فناوری هشت کشور اسلامی، اظهار داشت: این برنامه ها از سال قبل در ترکیه اجرائی شده است و برای مالزی نیز طی سفری که در یک ماه گذشته داشتیم، توافقاتی را انجام دادیم تا برنامه مذکور در این کشور نیز اجرائی شود.
منبع:

1401/12/10
08:07:27
0.0 / 5
375
تگهای خبر: شبكه , فناوری , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
سی دس دریا