سی دی دریا

رئیس، نایب رییس و دبیر هیأت امنای بنیاد حامیان دانشگاه تهران انتخاب شدند

رئیس، نایب رییس و دبیر هیأت امنای بنیاد حامیان دانشگاه تهران انتخاب شدند

به گزارش سی دی دریا، در نشست هیات امنای بنیاد حامیان دانشگاه تهران که به منظور تعیین رئیس، نایب رییس و دبیر هیأت امنای بنیاد برگزار شد، اعلام گردید که تعداد خیرین حامی دانشگاه تهران در سال ۱۴۰۱ به بیشتر از ۱۰۰۰ نفر رسیده است.به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا، اولین جلسه دوره سوم هیات امنای بنیاد عام المنفعه حامیان دانشگاه تهران در سال ۱۴۰۱ با مبحث تعیین رئیس هیأت امنا، نایب رییس و دبیر این بنیاد در تالار شهید سلیمانی دانشگاه تهران برگزار گردید. در این نشست با رای اعضا مقرر شد مانند دوره قبلی، ریاست هیأت امنای بنیاد حامیان دانشگاه تهران برعهده رئیس دانشگاه تهران باشد.

دکتر عباس مصلی نژاد، استاد دانشکده حقوق و علوم سیاسی و مدیرعامل بنیاد فرهنگی مصلی نژاد هم بعنوان نایب رییس و دکتر محمود کمره ای، استاد دانشکدگان فنی بعنوان دبیر هیأت امنای بنیاد حامیان دانشگاه تهران انتخاب شدند.

دکتر ناصر غلامی، مدیر عامل بنیاد حامیان دانشگاه تهران در این جلسه به تشریح رشد آماری تعداد خیرین حامی دانشگاه تهران پرداخت و اظهار داشت: تعداد خیرین دانشگاه در سال ۱۳۹۲ برابر ۳۲ نفر بود که این تعداد در سال ۱۴۰۱ تابحال به بیشتر از ۱۰۰۰ نفر رسیده است.

وی گزارشی از عملکرد مالی بنیاد حامیان دانشگاه تهران و تعهدات خیرین در سال ۱۴۰۱ عرضه کرد و بودجه پیشنهادی برای این بنیاد در سال ۱۴۰۲ هم مورد بحث و تصویب قرار گرفت.

تامین منبع مالی برای اعطای "نشان عالی دانش" که به نخستین دوره آن در سال ۱۴۰۲ طی همکاری مشترک دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران اجرایی می شود، مبحث دیگری بود که در هیات امنای بنیاد حامیان دانشگاه تهران مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

دکتر سید محمد مقیمی، رئیس دانشگاه تهران با اشاره برنامه اعطای سالانه نشان عالی دانش به ۱۲ چهره موثر در شش حوزه تخصصی علم، از حامیان دانشگاه تهران خواست تا این رویداد را مورد حمایت قرار دهند.

دکتر محمود کمره ای، دبیر هیات امنای بنیاد حامیان دانشگاه تهران که عضو حقوقی شورایعالی "نشان عالی دانش" هم است، اعلام نمود که این نشان مورد حمایت بنیاد حامیان قرار خواهد گرفت.

نشاط آفرینی در محیط دانشگاه و افزایش مشارکت دانشجویان در فعالیتهای متنوع

دکتر مقیمی، رئیس دانشگاه تهران هم در قسمت دیگر این نشست، سیاست مدیریتی دانشگاه را ناظر بر نشاط آفرینی در محیط دانشگاه و افزایش مشارکت دانشجویان در فعالیتهای متنوع دانشگاه عنوان نمود و اظهار داشت: برنامه و رویکرد ما اینست که در دانشگاه تهران فضای با نشاط بخصوص فضای اردویی را جدی بگیریم که در این خصوص کمپ های مهارتی، تفریحی و اردویی را ظرفیت های در اختیار دانشگاه در جنوب و شمال کشور و همینطور در پردیس علم و فناوری شهید چمران در اشتهارد اجرایی خواهیم کرد.

معرفی فرصت های سرمایه گذاری و تجاری سازی ایده های دانشگاه، کیفیت خوابگاه های دانشجویی و پشتیبانی از دانشجویان مستعد، از موضوعات دیگری بود که در هیات امنای بنیاد حامیان دانشگاه تهران عنوان شد.

احداث خوابگاه صد واحدی متاهلین به کمک یکی از حامیان دانشگاه تهران

دکتر علیرضا وجهی، معاون دانشگاه و رئیس سازمان خدمات دانشجویی دانشگاه تهران، در این جلسه ضمن اشاره به این که خوابگاه های دانشگاه همواره با حمایت خیرین ساخته شده و برقرار مانده اند، اظهار داشت: خیرین امکانات بسیار خوبی برای دانشجویان فراهم نموده اند و دانشجویان از این حمایت ها آگاه هستند تا خود هم در آینده حامی دانشگاه و دانشجویان باشند.

وی در ادامه از انجام مذاکرات برای راه اندازی خوابگاه صد واحدی متاهلین به کمک یکی از حامیان دانشگاه و تجهیز کتابخانه خوابگاه های دانشگاه تهران اطلاع داد و اضافه کرد: امسال شبکه حامیان خوابگاه های دانشگاه را ایجاد کردیم و اسفند ماه هم تجلیل از حامیان خوابگاهی را در برنامه داریم.

معاون دانشگاه تهران با اشاره به اینکه خیلی از خیرین کارآفرین هستند و دید اقتصادی خوبی دارند، عنوان کرد: ما نیاز داریم به دانشجویان خود مهارت بیاموزیم تا کارآفرین شوند و بدین سان با امیدآفرینی در دانشجویان، از اضطراب دانشجویان کاسته شود.

دکتر وجهی تصریح کرد: دانشگاه با داشتن سه ثروت دانشجو، فضای کافی و مناسب و خوشنامی و اعتبار، ظرفیت لازم برای کارآفرینی و خلق ثروت را دارد و خیرین در این خصوص می توانند یاریگر باشند.

دکتر علی مبینی دهکردی، معاون دانشگاه و رئیس سازمان توسعه و سرمایه گذاری دانشگاه تهران هم ضمن اشاره به وجود ظرفیت های مختلف برای سرمایه گذاری خیرین در دانشگاه تهران، لابراتوار مرکزی دانشگاه را یکی از این فرصت ها دانست و اظهار داشت: تجهیز لابراتوار مرکزی جامع دانشگاه تهران وارد مرحله تجهیز نهایی شده است و می تواند نیازهای لابراتوار های کشور را در زمینه واردات و صادرات و تجهیزات آزمایشگاهی تأمین کند و با عنایت به ظرفیت دانشگاه تهران بستر مناسبی برای سرمایه گذاری است.

در پایان این جلسه از دکتر حسن رحیمیان، عضو هیات علمی دانشکده زیست شناسی، دکتر پروانه آزمایش فرد، عضو هیات علمی بازنشسته دانشکدگان کشاورزی و منابع طبیعی، دکتر مهرداد عالی پور، دانش آموخته دانشگاه تهران و دکتر بیتا جمشیدی کیا بعنوان یاریگران جدید بنیاد حامیان دانشگاه تهران در سال ۱۴۰۱ تقدیر گردید.

منبع:

1401/11/28
13:23:06
0.0 / 5
469
تگهای خبر: تجهیزات , خدمات , شبكه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا