سی دی دریا
با حضور وزیر علوم؛

تفاهمنامه همکاری دانشگاه اصفهان و بنیاد علمی اکو به امضا رسید

تفاهمنامه همکاری دانشگاه اصفهان و بنیاد علمی اکو به امضا رسید

سی دی دریا: به گزارش سی دی دریا، تفاهمنامه همکاریهای علمی بین دانشگاه اصفهان و بنیاد علمی اکو در نشست هیات امنای بنیاد علمی اکو که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در محل اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد، به امضای طرفین رسید.


به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا، دکتر حسین هرسیج، رئیس دانشگاه اصفهان در این مراسم ضمن قدردانی از حضور میهمانان اظهار نمود: موقعیت فراهم شده برای همکاری دانشگاه با بنیاد اکو فرصت خوبی برای توسعه همکاریهای علمی است.
رئیس دانشگاه اصفهان ضمن اشاره به راهبردی بودن منطقه ای که ۱۰ کشور عضو سازمان اکو در آن حضور دارند، از اینکه دکتر سید کمیل طیبی، عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان، رئیس دوره ای بنیاد علمی اکو است، ابراز خرسندی کرد.
وی بر اهمیت بین المللی سازی دانشگاه ها و تأثیر آن بر کشورها و پیشبرد مرزهای دانش، تاکید و جامعه محوری و تمدن سازی دانشگاه های همکار عضو سازمان اکو و نقش آن در پاسخگویی به نیازهای ذی نفعان کلیدی صاحبان علم، نوآوری و فناوری را بسیار مهم ارزیابی کرد.
هرسیج همینطور در ادامه بر عزم دانشگاه اصفهان بعنوان یکی از دانشگاه های برتر کشور و زیر مجموعه اعضای بنیاد علمی اکو در زمینه پرورش و توسعه نیروی انسانی متخصص و توانمند برای نوآوری و حل مسائل و چالش های جامعه، تاکید و استراتژی ها و اولویت های مهم دانشگاه را در این حوزه شرح داد.
رئیس دانشگاه اصفهان مهم ترین اولویت دانشگاه را پاسخگویی به نیازهای جامعه در جهت توسعه پایدار؛ مشارکت اثربخش در حل چالش های ملی و بین المللی؛ ایفای نقش محوری در اقتصاد دانش بنیان و توسعه سرمایه های انسانی، فرهنگی، اجتماعی و نمادین دانست.
وی با عنایت به آن که ۱۰ کشور عضو بنیاد علمی اکو در بیشتر موارد دارای چالش های مشترک هستند، پنجمین اجلاس هیات امنای بنیاد علمی اکو را فرصتی مغتنم برای بحث و گفتگو، تبادل تجربیات و استراتژی ها در ترویج علوم و برنامه های فناوری و نوآوری قلمداد کرد.
رئیس دانشگاه اصفهان در انتها بر آمادگی دانشگاه برای همکاری همه جانبه با دانشگاه های معتبر و سطح بالای کشورهای عضو بنیاد علمی اکو تصریح کرد و از همه شرکت کنندگان و برگزارکنندگان این رویداد مهم بخصوص بنیاد علمی اکو، وزارت علوم تحقیقات و فناوری، اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی اصفهان، شهرداری و استانداری که به دانشگاه اصفهان در میزبانی شایسته این رویداد کمک و مساعدت کردند، تشکر و تقدیر نمود.
به نقل از وزارت علوم، نشست هیات امنای بنیاد علمی اکو امروز سه شنبه ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و هیات همراه در محل اتاق بازرگانی اصفهان برگزار شد و تفاهمنامه همکاری دانشگاه اصفهان و بنیاد علمی اکو هم به امضای رئیس دانشگاه اصفهان و رئیس بنیاد علمی اکو رسید.
منبع:

1401/11/26
12:24:04
0.0 / 5
471
تگهای خبر: فناوری , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا