سی دی دریا
كارمندان گوگل با انتقاد از ساندار پیچای در عرضه شتابزده رقیب ChatGPT

لطفا گوگلی رفتار کن!

لطفا گوگلی رفتار کن!

به گزارش سی دی دریا، کارمندان گوگل، مدیر عامل این شرکت را برای عرضه زودهنگام ربات هوش مصنوعی گفتگوگر مخصوص خود معروف به بارد(Bard) مورد انتقاد قرار داده اند و آنرا به دور از فرهنگ گوگل می دانند.


به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، کارمندان گوگل از آنچه «راه اندازی زودهنگام» ربات هوش مصنوعی گفتگوگر «بارد»(Bard) بعنوان یک رقیب برای ربات پر سر و صدای ChatGPT معرفی شده است، ابراز نارضایتی کرده اند.
بر مبنای پست ها و میم های به اشتراک گذاشته شده در انجمن داخلی کارمندان گوگول به نام Memegen، کارکنان این شرکت احساس می کنند که گوگل چت بات خویش را به روشی عجولانه، نادرست و اصطلاحا «غیر گوگلی» عرضه نموده است.
یکی از این انتقادهای طنزآمیز که در فضای مجازی با عنوان میم (meme) شناخته می شود، با تصویری غم انگیز از ساندار پیچای مدیر عامل گوگل انتشار یافته که همراه آن نوشته شده «ساندار عزیز، راه اندازی بارد عجولانه، سَنبَل کاری و کوته نظرانه بود.
کارمندان گوگل همینطور با اکثریت قاطع به این نظر رای دادند که می گوید «لطفاً به چشم انداز بلندمدت بازگرد.»
کارکنان گوگل در محل کار خود هم ناامیدی خویش را از مدیرعامل خود در این مورد ابراز کرده اند و او را بشدت مورد انتقاد قرار دادند.
راه اندازی زودهنگام و موج انتقادات
واکنش های کارکنان گوگل به راه اندازی Bard AI جالب توجه است، چونکه قبل از رویداد مایکروسافت که نشان می داد موتور جستجوی Bing چگونه بزودی با فناوری ChatGPT کار می کند، رخ داد.
گزارش خبری پایگاه CNBC که ادعا می کند به پست های اشتراک گذاری شده داخلی کارکنان گوگل دسترسی دارد، نوشته است: در حالیکه برخی فکر می کردند این عرضه بدون تشریفات و بدون زرق و برق بود، برخی دیگر حتی از آن آگاه نبودند.
زمانی که نخستین تبلیغ ربات «بارد» شامل توصیف غیردقیقی از یک تلسکوپ انتشار یافت، آنها بیشتر خشمگین شدند.
این انتقادات به دنبال فراخوان پیچای از کارکنان برای تمرکز بیشتر و اجرای آرمان های گوگلی جاه طلبانه، سخت کوشی، احترام و کار گروهی به راه افتاده است.
کارکنان گوگل در مجموع اعتقاد دارند که راه اندازی شتاب زده ربات گفتگوگر «بارد» و موج تعدیل های اخیر با ایده آل های گوگل و پیچای در تضاد هستند.
قابل ذکر است که واکنش گوگل به رویداد مایکروسافت و نگرانی در مورد تهدید احتمالی ChatGPT برای کسب و کار اصلی جستجوی گوگل سبب شده است که سهام شرکت مادر گوگل(الفبت) در این هفته بیشتر از ۹ درصد کاهش پیدا کند.
گوگل در تقابل با هوش مصنوعی
گوگل به علت نخستین اشتباه بارد، ۱۰۰ میلیارد ضرر کرد.
به قول بعضی از کارکنان گوگل، عرضه عجولانه بارد باعث نگرانی آنها شده است. نگرانی ها در مورد جایگاه گوگل در زمینه هوش مصنوعی مدت هاست که وجود داشته است. چنانکه گفته می شود کارکنان در جریان یک جلسه سراسری در ماه دسامبر، یعنی همان زمانی که ChatGPT درحال محبوب شدن بود، در مورد قابلیت رقابت این شرکت در هوش مصنوعی مورد پرس و جو قرار گرفته اند.
گزارش CNBC خاطرنشان می کند که مدیران گوگل با اخطار واکنش نشان داده اند که اگر این شرکت، فناوری ربات هوش مصنوعی خویش را خیلی سریع عرضه نماید که دور از ایده آل است، امکان دارد شهرت شرکت صدمه ببیند.1401/11/25
10:17:18
0.0 / 5
451
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
سی دس دریا