سی دی دریا

ربات ChatGPT مدیر عامل یک شرکت هندی شد!

ربات ChatGPT مدیر عامل یک شرکت هندی شد!

سی دی دریا: برای نخستین بار در جهان، ربات گفتگوگر ChatGPT هدایت یک شرکت را بر عهده گرفت. شرکت CS India این ربات را به عنوان مدیر عامل برای نظارت و مشاورت بر رشد خود منصوب نمود.


به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا و به نقل از آی ای، اخیرا یک شرکت روابط عمومی و بازاریابی دیجیتال در ایالات متحده دو کارآموز جدید را در تیم خود استخدام کرد. این دو نفر به نام آیکو(Aiko) و آیدن(Aiden) افرادی واقعی نبودند، بلکه آنها مخلوقات هوش مصنوعی و در حقیقت نخستین کارآموزان هوش مصنوعی در جهان بودند.
حالا یک شرکت هندی تصمیم گرفته این کار را به مرحله ای جدید ببرد. شرکت Chhatra Sansad یا CS India، شرکتی است که به توانمندسازی جوانان هند بوسیله توسعه و رهبری اختصاص دارد و بتازگی تصمیم گرفته است که ربات ChatGPT را به عنوان مدیر عامل خود منصوب کند.
درست خواندید، این ربات هوش مصنوعی که از زمان راه اندازی بیش از دو ماهه خود تاکنون، صدر اخبار را در اختیار گرفته است، حالا در راس یک شرکت قرار دارد.
ربات گفتگوگر هوش مصنوعی ChatGPT که به دست شرکت OpenAI توسعه یافته، به سبب داشتن قدرت پاسخ حدودا به همه چیز، تفکیک موضوعات پیچیده، سرودن شعر، نوشتن داستان، کدنویسی، ایجاد ایده از ابتدا و با موفقیت گذراندن آزمون پزشکی ایالات متحده مشهور شده است و در حقیقت یک انقلاب را در عرصه دیجیتال رقم زده است که نوید می دهد که زندگی ما هیچ گاه باردیگر مثل پیش از پیدایش آن نخواهد شد.
شرکت CS India نخستین و تنها سازمانی است که این تصمیم پیشگامانه را برای انتصاب یک ربات هوش مصنوعی به عنوان مدیر عامل در دنیای واقعی اتخاذ می کند. قبل از این تنها در یک مجموعه درام علمی-تخیلی آمریکایی موسوم به «Raised By Wolves» دیده شده بود که یک شهرک ازطریق یک سوپر کامپیوتر هوش مصنوعی به نام «The Trust» اداره می شد.
ChatGPT یک شریک حیاتی در ماموریت این شرکت خواهد بود
کونال شارما، بنیانگذار CS India می گوید، ChatGPT بر عملیات روزانه این شرکت نظارت خواهدنمود و موجب رشد و گسترش آن خواهد شد.
وی اظهار داشت: ChatGPT کاندیدایی عالی برای رهبری سازمان ما در این ماموریت است، برای اینکه قابلیت های پردازش زبان پیشرفته و توانایی تحلیل و بررسی حجم وسیعی از داده ها، آنرا برای هدایت کوشش های ما برای توانمندسازی جوانان هند بوسیله رهبری و توسعه مناسب می سازد.
وی ادامه داد: ChatGPT مسئول نظارت بر عملیات روزانه CS India و هدایت رشد و گسترش سازمان خواهد بود. ChatGPT از مهارت های پردازش زبان پیشرفته خود برای تحلیل و بررسی روندهای بازار، شناسایی فرصت های تاثیر جدید و توسعه استراتژی هایی برای ارتقای رهبری و توسعه جوانان در هند استفاده خواهدنمود.
بگفته شارما، تعهد دیرینه ای که این شرکت برای ارائه ابزارها و منابع مناسب به جوانان برای تبدیل شدن به رهبران مؤثر دارد، ChatGPT را به یک شریک حیاتی در این ماموریت تبدیل می کند.
البته ChatGPT بدون مشکل نیست و مانند انسان ها می تواند اشتباه کند. با این وجود، این حرکت یک جهش بزرگ در حوزه هوش مصنوعی و منادی آنست که دنیا با ChatGPT و نمونه های مشابه آن چگونه خواهد بود.1401/11/23
14:16:43
0.0 / 5
494
تگهای خبر: دیجیتال , هوش مصنوعی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا