سی دی دریا

اسپیس ایکس یک ماهواره ارتباطی بزرگ را پرتاب می کند

اسپیس ایکس یک ماهواره ارتباطی بزرگ را پرتاب می کند

سی دی دریا: سی دی دریا: شرکت «اسپیس ایکس» می خواهد امروز دوشنبه، یک ماهواره ارتباطی تجاری بزرگ را به مدار زمین بفرستد.


به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا و به نقل از اسپیس، یک موشک «فالکون۹»(Falcon ۹) حامل ماهواره «آمازوناس نکسوس»(Amazonas Nexus) متعلق به شرکت اسپانیایی «هیسپاسات»(Hispasat) مقرر است روز دوشنبه ساعت ۵: ۳۲ پس از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی، از «پایگاه نیروی هوایی کیپ کاناورال»(CCSFS) در فلوریدا بلند شود. این پرتاب برای روز یکشنبه در نظر گرفته شده بود اما شرکت «اسپیس ایکس»(SpaceX) آنرا به سبب آب و هوای بد کنسل کرد.
اگر همه چیز طبق برنامه جلو برود، اولین مرحله فالکون۹، ۸.۵ دقیقه بعد از بلند شدن به زمین بازخواهد گشت و روی سکوی فرود شناور بدون سرنشین اسپیس ایکس در اقیانوس اطلس فرود خواهد آمد.
طبق توضیحات ماموریت اسپیس ایکس، این ششمین پرواز و فرود برای این تقویت کننده ویژه خواهد بود. این موشک، ماهواره ارتباطی «SES-۲۲»، کاوشگر ماه «هاکوتو-آر»(Hakuto-R) شرکت «آی اسپیس»(ispace) و سه دسته از ماهواره های اینترنتی «استارلینک»(Starlink) اسپیس ایکس را نیز پرتاب کرده است.
مرحله بالایی فالکون۹، به حمل ماهواره آمازوناس نکسوس در آسمان ادامه خواهد داد و نهایتاً این ماهواره ۴۵۰۰ کیلوگرمی را درست کمتر از ۳۶ دقیقه بعد از بلند شدن، به مدار انتقالی زمین ایستا خواهد فرستاد.
آمازوناس نکسوس بعد از آن، بیش از شش ماه را صرف مسیر خود به مدار زمین ایستا خواهدنمود که در حدود ۳۵ هزار و ۷۰۰ کیلومتری بالاتر از زمین قرار دارد. هیسپاسات چند هفته را به بررسی فضاپیما اختصاص خواهد داد. سپس، آنرا به مدار نهایی خود خواهد برد و ماهواره را به کار خواهد انداخت تا خدمات اینترنتی را به بخش های وسیعی از جهان عرضه نماید.
هیسپاسات در بیانیه قبل از پرتاب نوشت: این ماهواره، کل قاره آمریکا، گرینلند و مسیرهای اقیانوس اطلس شمالی و جنوبی را پوشش خواهد داد و بر خدمات اتصال در مناطق دورافتاده و محیط های حرکت هوایی و دریایی متمرکز خواهد شد.
در ادامه این بیانیه آمده است: هیسپاسات به توافق های تجاری مختلفی دست یافته است که استفاده از ظرفیت بلندمدت آمازوناس نکسوس را با اپراتورها و ارائه دهندگان خدمات در حوزه های دولتی و ارتباطی، برای بخش هوانوردی و مناطق دور دست فراهم می کنند.
پرتاب روز دوشنبه، نهمین پرتاب اسپیس ایکس در سال ۲۰۲۳ خواهد بود و این شرکت را برای شکستن رکورد ۶۱ پرتاب طی یک سال که در سال ۲۰۲۲ ثبت شده است، پشتیبانی می کند.
منبع:

1401/11/18
10:28:12
0.0 / 5
498
تگهای خبر: آمازون , اینترنت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا