سی دی دریا

عرضه خدمات فناورانه توانبخشی به توان یابان، از راه دور

عرضه خدمات فناورانه توانبخشی به توان یابان، از راه دور

به گزارش سی دی دریا، گروهی از فناوران یکی از شرکتهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری غیاث الدین جمشید کاشانی با کاربرد فناوری IT در خدمت رسانی به توان یابان، مبادرت به عرضه سرویسهای توانبخشی به افراد نیازمند کردند.


الهه فرجی مدیر عامل یکی از شرکتهای فناور در گفت و گو با ایسنا، "تله ریهب (TeleRehabilitation) " یا "توانبخشی از طریق دور" را از زمینه های تحقیقاتی این شرکت ذکر کرد و عنوان کرد: ما در عرصه خدمات این حوزه فعال شدیم و در حالیکه ما در تهران مستقر هستیم ولی به توان یابانی از شهر تبریز خدمات عرضه می دهیم.
وی افزود: ما از راه دور با بیماران ارتباط برقرار می نماییم و بعد از ارزیابی های اولیه، محصول مورد نیاز فرد در حوزه توانبخشی را عرضه خواهیم داد. این محصولات توانبخشی از عصا و واکر تا ویلچر، تخت، تشک و هدست برای توان یابان نخاعی را شامل می شود.
فرجی با تکیه بر این که در این خدمات رسانی، فناوری های کمکی در حوزه توانبخشی به درخواست کنندگان عرضه می شود، تصریح کرد: ما در چارچوب این خدمات، فناوری های IT را در اختیار فناوری های کمک توانبخشی قرار دادیم.
مدیر عامل این شرکت، اظهار نمود: از آنجاییکه شیوع اختلالات مربوط مچ پا در کشور بالا است (۸۰ درصد جمعیت) و با عنایت به نیازمندی شهروندان به اورتزهای پا که عامه مردم آنرا با عنوان "کفی طبی" می شناسند، وارد تولید در این عرصه هم شدیم.
وی با تکیه بر این که در فرایند تولید این نوع اورتزهای پا نوآوری داشتیم، اضافه کرد: محصولی که عرضه می دهیم در کشورهای توسعه یافته با قیمت های ۱۲۰ تا ۸۰۰ دلار به فروش می رسد ولی ما این محصول با قیمت ۹۴۰ هزار تومان عرضه می نماییم.
فرجی، خاطرنشان کرد: برای عرضه این محصولات، هم اکنون ما با سازمان هایی مانند خدمات درمانی نیروهای مسلح در حوزه توانبخشی خدمات، همکاری می نماییم، ضمن آنکه با راه اندازی بخش کلینیکی در زمینه اورتزها، مبادرت به پذیرش بیماران عادی هم کرده ایم.
به نقل از ایشان، بعضی از محصولات توانبخشی این شرکت دانش بنیان به کلینیک ها هم عرضه می شود.
منبع:

1401/11/07
19:25:56
0.0 / 5
450
تگهای خبر: خدمات , سرویس , فروش , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا