سی دی دریا
با امضای تفاهم نامه ای محقق شد

تأمین نیازهای صنعت فولاد کشور از راه دانش بنیان ها

تأمین نیازهای صنعت فولاد کشور از راه دانش بنیان ها

به گزارش سی دی دریا، با هدف رفع نیازهای صنایع از راه شرکتهای فناور و دانش بنیان تفاهمنامه ای میان پارک علم و فناوری خراسان و یک شرکت سرمایه گذاری در حوزه دیسپاچینگ انرژی و نمونه گیرهای خطوط کنسانتره و گندله به امضا رسید.


به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا، با هدف برقراری ارتباط اثربخش و همکاریهای تنگاتنگ و به منظور نفوذ و توسعه فناوری، بومی سازی و خودکفایی در صنایع معدنی و در جهت پشتیبانی از شرکتهای فناور و دانش بنیان با استفاده از قوانین و مقررات کشوری، تفاهمنامه ای بین پارک علم و فناوری خراسان رضوی به نمایندگی مسعود میرزائی شهرابی رئیس پارک و یکی از شرکتهای سرمایه گذاری به امضا رسید.
این تفاهمنامه در جهت توسعه همکاریهای مشترک بین شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان خراسان و یکی از شرکتهای فناور و به منظور عملیات طراحی، مهندسی و تأمین و اجرای طرح کنترل مانیتورینگ یکپارچه سیستم اتوماسیون آب و گاز صنعتی و مصارف جانبی در فولاد سنگان منعقد گردید.
اجرای پروژه کنترل و مانیتورینگ یکپارچه سیستم آب و گاز صنعتی و مصارف جانبی در سه فاز طراحی، تأمین و اجرا از تاکیدات این تفاهمنامه است که در صورت تایید هر فاز به فاز بعدی راه پیدا خواهد نمود.
این تفاهمنامه به دنبال همکاری و سرمایه گذاری در جهت ایجاد و توسعه شرکتهای فناور و دانش بنیان در حوزه های در رابطه با فعالیتهای این شرکت دانش بنیان، حمایت معنوی و مادی از نفوذ فناوری و بومی سازی مواد و تجهیزات مورد نیاز صنایع معدنی و مشارکت در گسترش تحقیق و توسعه در زمینه فناوری های صنایع معدنی است.
طبق این تفاهمنامه این شرکت دانش بنیان در فاز اول نسبت به عملیات طراحی، مهندسی، ساخت، نصب، تست و راه اندازی سه دستگاه نمونه گیر اتوماتیک دوغابی و یک دستگاه نمونه گیر اتوماتیک نوار نقاله در واحدهای گندله سازی و کنستانتره شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان اقدام خواهد نمود.
در صورت تایید، در فاز دوم پنج دستگاه نمونه گیری دیگر اضافه خواهد شد.
با اجرای موفق مبحث این تفاهمنامه، نمونه گیری های اتوماتیک با هدف دستیابی به نمونه های معرف محصولات میانی واحدهای کنستانتره سنگ آهن مورد تایید استاندارد ایزو ۳۰۸۳ و ایزو ۱۶۷۴۳ در شرکت فولاد سنگان نصب خواهد شد و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
از اهداف مشخص شده این تفاهمنامه همکاری و سرمایه گذاری در جهت ایجاد و توسعه شرکتهای فناور و دانش بنیان در حوزه های در رابطه با فعالیتهای شرکت، حمایت مادی و معنوی از نفوذ فناوری و بومی سازی مواد و تجهیزات مورد نیاز صنایع معدنی و مشارکت در گسترش تحقیق و توسعه در زمینه فناوری های صنایع معدنی و فولادی است.
منبع:

1401/10/27
10:39:22
0.0 / 5
369
تگهای خبر: تجهیزات , دستگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
سی دس دریا