سی دی دریا

تولید تسمه های صنعتی از جانب دانش بنیان ها

تولید تسمه های صنعتی از جانب دانش بنیان ها

به گزارش سی دی دریا، تسمه های صنعتی محصولات یکی از شرکتهای دانش بنیان است که با تولید آن نیاز کشور را مرتفع کرده است.


به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا، داود رضاوند، عضو هیات مدیره این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: یکی از مهم ترین تسمه های مورد استفاده در صنعت، تسمه پروانه است. تسمه های «وی» شکل جزو تسمه های انتقال نیرو یا انتقال قدرت هستند و ما سعی کردیم با بومی سازی این تجهیزات، نیاز کشور به این محصول را تأمین نماییم.
وی وظیفه تسمه های صنعتی را انتقال قدرت موتور بوسیله ی یک پولی به قسمت دیگر عنوان نمود و اضافه کرد: تسمه های «وی» شکل در اغلب صنایع سبک و سنگین کاربرد داشته و جنس تسمه های «وی» شکل، از لاستیک و نخ بوده و سطح مقطع آن به شکل ذوزنقه است.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، رضاوند با بیان اینکه تسمه های «وی» شکل روکش دار ساده در ماشین آلات کشاورزی به دلیل ارزان و در دسترس بودن مورد استفاده قرار می گیرد، تصریح کرد: معمولاً تسمه های «وی» شکل در مقابل حرارت و روغن و الکتریسیته ساکن مقاوم بوده و قابلیت قرارگیری دور پولی های کوچک را دارد و سبب می شود تسمه به خوبی به فولی چنگ بزند و چسبندگی بیشتری دارد. تسمه های «وی» شکل دنده دار منعطف بوده و دارای عمر بیشتر و حرکت کمتر است. به دلیل افزایش قدرت تسمه و افزایش کشش یکنواختی در سرتاسر تسمه آنها به یکدیگر وصل می شوند.
عضو هیات مدیره این شرکت دانش بنیان توضیح داد: تولید تسمه در داخل کشور سبب شده تا نیاز کشور با هزینه کمتر برطرف شود و از طرفی صرفه جویی ارزی قابل توجهی رخ دهد. تولید تسمه های صنعتی در داخل کشور منجر به ایجاد ده ها فرصت شغلی هم شده است.1401/10/07
22:24:24
0.0 / 5
502
تگهای خبر: تجهیزات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
سی دس دریا