سی دی دریا

ادعای دیده بان حقوق بشر در رابطه با حمله سایبری هکرهای ایرانی

ادعای دیده بان حقوق بشر در رابطه با حمله سایبری هکرهای ایرانی

به گزارش سی دی دریا، دیده بان حقوق بشر سازمان ملل ادعا نمود که به تازگی «هکرهای تحت حمایت ایران» از راه تاکتیک های مهندسی اجتماعی و فیشینگ تلاش داشته اند به «اطلاعات حساس» در اختیار کارمندان این نهاد و دیگر فعالان و روزنامه نگاران حوزه خاورمیانه دست بیابند.


به گزارش سی دی دریا به نقل از وبگاه هبری اردو پوینت، دیده بان حقوق بشر سازمان ملل امروز در اطلاعیه ای مدعی شد: هکرهای تحت حمایت حکومت ایران با ایجاد یک کارزار مهندسی اجتماعی و فیشینگ، دو تن از کارمندان دیده بان حقوق بشر و حداقل ۱۸ فعال، روزنامه نگار، محقق، افراد دانشگاهی، دیپلمات و سیاست مدار عالی رتبه ای که روی مسائل خاورمیانه کار می کنند را مورد حمله سایبری قرار داده اند.
در این بیانیه آمده است: هکرهای تحت حمایت حکومت ایران، شدیدا درحال به کار گیری تاکتیک های مهندسی اجتماعی و جمع آوری اطلاعات هستند و می کوشند از این طریق به اطلاعات حساس و اطلاعات تماسی که در اختیار پژوهشگران متمرکز بر خاورمیانه و گروههای جامعه مدنی است، برسند.
مسئول امنیت اطلاعات دیده بان حقوق بشر اظهار داشت: این مساله بطور چشمگیری، خطراتی را بیشتر می کند که روزنامه نگاران و مدافعان حقوق بشر در ایران و در جاهای دیگر منطقه با آن مواجهند.
به گزارش سی دی دریا به نقل از ایسنا، منابع رسمی در ایران هنوز واکنشی به این ادعای دیده بان حقوق بشر نداشته اند.1401/09/15
11:40:56
0.0 / 5
274
تگهای خبر: امنیت , سایبری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
سی دس دریا