سی دی دریا
از سوی كانون ثبت پتنت ایران صورت می گیرد؛

ثبت اختراع در پایگاههای معتبر متناسب با بازارهای صادراتی

ثبت اختراع در پایگاههای معتبر متناسب با بازارهای صادراتی

به گزارش سی دی دریا، نگارش، آماده سازی و ثبت تقاضانامه های اختراع در پایگاه های معتبر متناسب با بازارهای صادراتی همچون برنامه های جاری کانون ثبت پتنت ایران به شمار می آید.به گزارش سی دی دریا به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، با عنایت به رشد روز افزون فناوری ها و نقش گسترده آن در توسعه و پیشرفت، اختراع به عنوان ابزاری کلیدی در اقتصاد بشدت رقابتی امروز، نقش به سزایی در توسعه بازارها و تقویت اکوسیستم های نوآوری داشته است.
کانون پتنت ایران در چارچوب برنامه جامع حمایتی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری در حوزه حمایت و ثبت اختراع فعالیت می کند و درحال حاضرحمایت از ثبت اختراع های با کیفیت در مراجع معتبر خارجی و زمینه سازی تجاری سازی دستاوردهای نوآورانه و مبتنی بر اختراع همچون مأموریت های کلیدی این کانون به حساب می آید.
توسعه ثبت اختراعات داخلی و بین المللی
فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری، همچون شرکتهای دانش بنیان و خلاق، شرکتهای بزرگ و مبتنی بر فناوری، مخترعان و فعالان حوزه فناوری و نوآوری همچون مخاطبان کانون پتنت ایران هستند که هریک متناسب با آئین نامه های کانون، مشمول دریافت حمایت در جهت ثبت اختراعات در پایگاه های خارجی هستند.
رشد و توسعه اختراعات و نوآوری های ثبت شده
با توجه به اینکه صاحبان اختراع، نوآوری و محصولات فناورانه و نوآورانه، از ذی نفعان ثبت اختراع و پتنت به شمار می روند، درخواست های زیادی به کانون پتنت می رسد به صورتی که تا کنون بیشتر از ۲۷۱۳ مجموع درخواست های ارسال شده به کانون بوده است و از این میان ۴۶۵ درخواست در مرحله ارزیابی محتوایی تایید شده اند. این ارزیابی ها بر مبنای ارزیابی های مشخص و معیارهای تعیین شده برای ارزش گذاری بر روی درخواست ها مبتنی بر استانداردهای ملی و بین المللی صورت می گیرد.
کمک به ثبت بین المللی درخواست ها
بخشی از اختراعات و پتنت ها در مرحله بین المللی عرضه می شود. کانون پتنت ایران در چارچوب برنامه حمایتی معاونت علمی، از ثبت این اختراع ها در ابعاد بین المللی حمایت می کند. تا کنون تعداد تقاضانامه های فایل شده در ادارات ثبت اختراع خارجی معتبر به ۳۹۵ رسیده است.
همچنین بیشتر از ۲۶۵ تقاضانامه تحت معاهده PCT به ثبت رسیده است و تعداد اختراعات گرنت شده در ادارات ثبت خارجی معتبر به بیشتر از ۱۸۰ رسیده است
کانون پتنت ایران با عرضه اولویت ها و نیازهای کشور در حوزه مالکیت فکری، زیرساخت های لازم برای عرضه کیفی خدمات این حوزه را فراهم می آورد. این کانون در چارچوب عرضه خدمات تخصصی مالکیت فکری و اتخاذ نگاههای فعالانه، تلاش در پوشش نیازهای کشور در این حوزه را داشته است.
نگارش، آماده سازی و ثبت تقاضانامه های اختراع در پایگاه های معتبر متناسب با بازارهای صادراتی و برنامه های توسعه ای شرکت ها و کسب و کارها، ثبت تحت معاهده PCT، آموزش، طراحی و عرضه مشاوره و خدمات تخصصی در حوزه تجاری- مالکیت فکری و پشتیبانی از تجاری سازی دستاوردهای نوآورانه همچون برنامه های جاری کانون پتنت ایران است.


منبع:

1401/09/03
17:01:41
0.0 / 5
509
تگهای خبر: آموزش , خدمات , فناوری , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
سی دس دریا