سی دی دریا
با قانون جهش تولید دانش بنیان؛

بیمه نامه های نوین ویژه شرکت های دانش بنیان صادر می شود

بیمه نامه های نوین ویژه شرکت های دانش بنیان صادر می شود

سی دی دریا: در بخشنامه قانون جهش تولید دانش بنیان به ایجاد ظرفیت محاسبه ریسک و صدور بیمه نامه های نوین خصوصاً برای شرکت های دانش بنیان اشاره شده است.به گزارش سی دی دریا به نقل از معاونت علمی و فناوری، قانونی که رفع موانع توسعه کسب و کارهای دانش بنیان و خلاق و تزریق توانمندی دانشی و تخصصی نخبگان، سرآمدان علمی، فناوران و کارآفرینان به صنایع مختلف و شتاب دادن به روند توسعه علمی و اقتصادی کشور را هدف قرار داده است.
در بخشنامه های ابلاغ و تصویب شده این قانون به موضوع بیمه نیز پرداخته و تلاش شده قوانین تسهیل یابد، همین طور بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران را مکلف به استفاده از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان و خلاق کرده است.
وزارت امور اقتصادی و دارایی (بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران) موظف است نسبت به بازبینی در بخشنامه تخصصی بیمه برای ایجاد ظرفیت محاسبه ریسک و صدور بیمه نامه های نوین خصوصاً برای شرکت های دانش بنیان و نوآور ظرف سه ماه اقدامات لازم را انجام دهد.
قانون جهش تولید دانش بنیان که بگفته روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری قانونی فاخر و ملی است؛ که با ایجاد اشتغال، ارتقای تولید دانش بنیان، تامین امنیت و رفاه عمومی و افزایش تولید ناخالص ملی به شرکت های دانش بنیان کمک می نماید.


منبع:

1401/08/20
14:12:01
0.0 / 5
531
تگهای خبر: امنیت , فناوری , قانونی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا