سی دی دریا
در حوزه فناوری نانو؛

گوگل برای وزارت بازرگانی آمریکا تراشه های ویژه تحقیقاتی می سازد

گوگل برای وزارت بازرگانی آمریکا تراشه های ویژه تحقیقاتی می سازد

به گزارش سی دی دریا، وزارت بازرگانی آمریکا به توافقی با گوگل رسیده تا تراشه هایی ویژه برای پژوهش در حوزه نانوفناوری و ابزار و وسایل نیمه هادی تولید شود.به گزارش سی دی دریا به نقل از رویترز، این قرارداد به امضای مؤسسه ملی استانداردها و فناوری وزارت بازرگانی ایالات متحده و مؤسسه اسکای واتر به نمایندگی از گوگل رسیده است.
گوگل هزینه اولیه تولید تراشه های مورد اشاره را در اختیار اسکای واتر می گذارد و نخستین استفاده از تراشه های مذکور هم با مسئولیت و حمایت گوگل صورت می گیرد. در عین حال برای طراحی مدارهای این تراشه های خاص از نظرات و هدایت مؤسسه ملی استانداردها و فناوری وزارت بازرگانی استفاده می شود.
دولت بایدن که نگران کمبود تراشه و اتکای آمریکا در این حوزه به کشورهایی مانند چین است، قانونی را به تصویب کنگره رسانده که بر مبنای آن تولید داخلی انواع نیمه هادی تقویت می شود. بدین منظور بودجه ای ۵۲ میلیارد دلاری در نظر گرفته شده و معافیت های مالیاتی در این عرصه هم به ۲۴ میلیارد دلار می رسد.
انتظار می رود نتیجه نهایی اجرای این طرح تولید ۴۰ نوع تراشه مختلف باشد که کاربردهای مختلفی در حوزه نانوفناوری و ساخت نیمه هادی دارند. طراحی منبع باز این تراشه ها اجرای ایده های تازه بر روی آنها را بدون محدودیت ممکن می کند. برخی از دانشگاه های آمریکا مانند میشیگان، مریلند، جرج واشنگتن، براون و کارنگی ملون هم در تکمیل این طرح مشارکت دارند.


منبع:

1401/06/25
08:22:10
0.0 / 5
504
تگهای خبر: تراشه , فناوری , قانونی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا