سی دی دریا
معاون فناوری وزیر علوم خبر داد؛

افتتاح نخستین دهکده فناوری و نوآوری شیلات

افتتاح نخستین دهکده فناوری و نوآوری شیلات

به گزارش سی دی دریا، معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم اظهار داشت: تابحال ۵ دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی، منابع طبیعی و صنایع غذایی راه اندازی شده که در تلاش هستیم تا آخر سال این تعداد را به ۱۰ مورد افزایش دهیم.به گزارش سی دی دریا به نقل از وزارت علوم، علی خیرالدین در در رویداد کارآفرینی نوآورانه، دانش بنیان و اشتغال آفرینی حوزه شیلات، ضمن اشاره به اقدامات و برنامه های وزارت علوم در زمینه های مختلف با سایر وزارت خانه ها همچون وزارت جهاد کشاورزی اظهار داشت: مبحث امنیت غذایی و ایمنی غذایی برای آحاد افراد جامعه مسئله ای است که با همکاری وزارت جهاد کشاورزی و در چارچوب ایجاد دهکده های فناوری و نوآوری کشاورزی، منابع طبیعی و صنایع غذایی و الان هم با راه اندازی دهکده فناوری و نوآوری شیلات با جدیت درحال انجام و عملیاتی شدن است.
وی اضافه کرد: در این راستا، تابحال ۵ دهکده فناوری و نوآوری کشاورزی، منابع طبیعی و صنایع غذایی راه اندازی شده که در تلاش هستیم تا آخر سال این تعداد را به ۱۰ مورد افزایش دهیم. همینطور طی تفاهم به عمل آمده درخلال دو وزارت خانه، در آینده نزدیک شاهد افتتاح نخستین دهکده فناوری و نوآوری شیلات با همکاری پارک زیست فناوری خلیج فارس (قشم) و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی خواهیم بود که این مهم با عنایت به موقعیت جغرافیایی سایر استان ها ادامه دار خواهد بود.
معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، در ادامه ضمن اشاره به سطوح آمادگی فناوری که از «ایده» تا «تولید انبوه» را در برمی گیرد، اظهار داشت: کارآفرینی جزء آغازین زنجیره ارزش سطوح فناوری است که نخستین قدم با فرهنگ سازی آن آغاز خواهد شد. برای این منظور، وزارت علوم مبادرت به پیاده سازی "طرح ملی ترویج کارآفرینی" با هدف فرهنگ سازی، ایجاد عدالت آموزشی در زمینه آموزش و ترویج کارآفرینی و ارتقای مهارت ها و قابلیت های کارآفرینانه در بین دانشجویان کرده است.
خیرالدین در ادامه تصریح کرد: کارآفرین علاوه بر ایجاد کار باید مرزهای جدیدی در حوزه کاری خود تعریف کند و استانداردهای آن حوزه را هم ارتقاء دهد.
وی ضمن اشاره به مراحل اجرایی این طرح، بیان داشت: در گام نخست طرح ملی ترویج کارآفرینی، آموزش حدود ۳۰ هزار دانشجو را هدف گذاری کرده ایم. این دانشجویان با اعتبار هر کدام یک میلیون تومان در دوره های در رابطه با کارآفرینی و رویدادهای کسب و کار شرکت خواهند کرد.
در پایان، معاون فناوری و نوآوری وزارت عتف ضمن اشاره به بودجه ۳۰ میلیارد تومانی جهت اجرای طرح مذکور در دانشگاه ها، هسته ها و واحدهای فناور، اضافه کرد: طرح ملی ترویج کارآفرینی، با راهبری وزارت علوم و تأمین اعتبار صورت گرفته، اجرایی می شود.


منبع:

1401/06/21
14:18:03
0.0 / 5
523
تگهای خبر: آموزش , امنیت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا