سی دی دریا
با قابلیت های نوین؛

اپل از محصولات جدید رونمایی کرد

اپل از محصولات جدید رونمایی کرد

سی دی دریا: اپل درمراسم خود از 4 مدل آیفون 14با قابلیت هایی نوین، ایرپاد و همین طور سری اپل واچ8 رونمایی نمود.


به گزارش سی دی دریا به نقل از آی مور، بالاخره بعد از ماه ها گمانه زنی و انتشار شایعات مختلف اپل از سری جدید آیفون خود رونمایی نمود. در شروع این مراسم تیم کوک مدیر ارشد اجرائی اپل حاضر شد و درباره ی قابلیت فعالیت دستگاه های اپل با یکدیگر صحبت کرد. بعد از آن جف ویلیامز مدیر ارشد عملیات اپل سری اپل واچ ۸ را معرفی نمود. بگفته او این گجت پوشیدنی نمایشگری بدون مرز با ظاهری جدید دارد که ضدآب، ضد غبار و ضد خش است. همین طور سری جدید اپل قابلیت ردیابی خواب، رصدECG و اکسیژن خودرا نیز دارد. همین طور مجهز به به سنسور دما است تا به سلامت زنان کمک نماید. ردیابی دمای بدن در این گجت با بهره گیری از چشم اندازهای علمی تایید شده زمان باروری در زنان را مشخص می کند.
در کنار این موارد اپل واچ سری ۸ می تواند هر ۵ ثانیه یکبار دمای بدن را بسنجد. این توانایی هنگام بیماری کاربر کارآمد است. همین طور حفظ حریم خصوصی یکی از نگرانی های مهمی است که در این گجت برطرف شده است. بنا بر این ردیابی چرخه قاعدگی کاربر روی دستگاه رمزگذاری می شود. و فقط با پسورد، Face ID یا ID Touch قابل دسترسی است. همین طور در صورتی که فرد به شدت تصادف کند، اپل واچ قادر به ردیابی آنست و علاوه بر اطلاع رسانی به خدمات اورژانس موقعیت مکانی را نیز فراهم می آورد و با نزدیکان کاربر تماس می گیرد. این توانایی با نصب یک سنسور سرعت سنج جدید فراهم گشته است. در کنارآنچه گفته شد عمر باتری اپل واچ جدید ۱۸ ساعت است و با کمک قابلیت جدید « Low Power Mode» به ۳۶ ساعت ارتقا می یابد. ساعت هوشمند مذکور حرکات فرد و زمین خوردن وی را نیز ردیابی می کند.
گجت پوشیدنی جدید اپل در رنگ های نیمه شب، نور ستاره، نقره ای و قرمز عرضه می شود. قیمت این دستگاه با قابلیت جی پی اس ۳۹۹ و با اینترنت سلولار ۴۹۹ دلار است. اپل واچ سری ۸ از ۱۶ سپتامبر در بازار عرضه می شود. بعد از این دستگاه، اپل از گجت اپل واچ SE رونمایی نمود که در رنگ های نقره. ای، نیمه شب و نور ستاره عرضه می شود. در گجت مذکور قابلیت ردیابی تصادف وجود ندارد و نمایشگر آن ۳۰ درصد بزرگتر از سری ۳ است. قیمت آن با قابلیت جی پی اس ۲۴۹ و با اینترنت سلولار ۲۹۹ دلار است. بعد از آن «اپل واچ اولترا» معرفی گردید که سخت ترین گجت پوشیدنی بشمار می رود. این دستگاه دارای دکمه هایی در کنار و قسمت بالایی است. هنگامیکه کاربر در محیط های خشن دستکش به دست دارد، می تواند از این دکمه ها استفاده نماید. این گجت قادر به اتصال سلولار است. در کنار آن عمر باتری دستگاه ۳۶ ساعت است و در صورت استفاده از حالت« Low Power Mode» که بعداً عرضه می شود به ۶۰ ساعت خواهد رسید.
در کنار این موارد دو بلندگو روی ساعت هوشمند مذکور نصب شده اند. دستگاه جدید دارای قطب نما است که جهت استفاده در کوه، دریا و طبیعت مناسب می باشد. قاب این ساعت هوشمند سرسخت از جنس تیتانیوم است و جی پی اس آن نیز ارتقا یافته است. قیمت این ساعت هوشمند ۷۹۹ دلار اعلام شده است. ایرپاد پرو با قابلیت صوت فضایی ارتقا یافته دیگر گجت پوشیدنی اپل که در این مراسم رونمایی گردید «ایرپاد پر و۲» و بگفته تیم. کوک پیشرفته ترین ایرپاد این شرکت است. در این گجت از تراشه جدید H2 استفاده شده است.
خاصیت صوت فضایی که در این ایرپاد به کار رفته نیز کیفیت صوتی آنرا ارتقا داده است. در کنار خاصیت از بین بردن سروصدای فعال نیز در گجت برقرار است. عمر باتری ایرپاد ۶ ساعت و قاب آن ۳۰ ساعت است. ایرپاد جدید از ۹ سپتامبر به قیمت ۲۴۹ دلار برقرار است و از ۲۳ سپتامبر بارگیری می شود. آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پلاس با تراشه A15 بعد از تمام این موارد تیم کوک از آیفون ۱۴ وآیفون ۱۴ پلاس رونمایی نمود. این دو دستگاه جدید آیفون در اندازه ۶.۱ و ۶.۷ اینچی عرضه می شوند که برای بازی کامپیوتری، تماشای محتوا و غیره مناسب می باشد. درخشندگی نمایشگر ۱۲۰۰nit ذکر شده است. همین طور محتوا با قابلیت دالبی ویژن نمایش داده می شود.
آیفون ۱۴ در رنگ های آبی، نیمه شب، نور ستاره و قرمز عرضه می شود. در این دستگاه از تراشه A15، جی پی یو ۸ و سی پی یو ۶ هسته ای با موتور Neural با ۶ هسته استفاده شده است. همانطور که انتظار می رسد این مدل تغییرات چندانی نسبت به آیفون ۱۳ نداشت. دوربین اصلی آیفون ۱۴ جدید ۱۲ مگاپیکسلی است که عملکرد آن در نور کم ۴۹ درصد ارتقا یافته است. دوربین سلفی دستگاه نیز ۱۲ مگاپیکسلی با خاصیت True Depth و اتوفوکوس است. همین طور یک Photonic Engine قابلیت تصویربرداری در نور کم را به شدت ارتقا می دهد. حالت Action نیز برای فیلمبرداری در سرعت بالاتر باکیفیت ضبط دالبی ویژن HDR در این دستگاه عرضه می شود.
در کنار این موارد قابلیت رصد تصادف که در اپل واچ ارائه شده در آیفون ۱۴ نیز به سبب ارتقای سنسور سرعت سنج وجود دارد. در موارد اضطراری هر دو گجت با یکدیگر هماهنگ می شوند. همین طور قابلیت Emergency SOS با کمک ماهواره نیز در آیفون ۱۴ عرضه می شود. قطعات و نرم افزارهای مخصوص به آیفون اجازه می دهند در فرکانس هایی خاص با ماهواره های فضایی ارتباط بگیرد. نرم افزاری مخصوص (که اندکی شبیه قطب نما است) به کاربر کمک می نماید ماهواره های نامرئی در آسمان را شناسایی کند و با قراردادن موبایل در راستای مناسب از اینترنت ماهواره ای با سرعتی بالا استفاده نماید. البته این توانایی فقط برای ارسال پیام اضطراری است و اپل مشغول توسعه زیربنای لازم جهت ارائه این سرویس است. قیمت پایه آیفون ۱۴ از ۷۹۹ دلار شروع می شود و بهای آیفون ۱۴ پلاس ۸۹۹ است. کاربران می. توانند از ۹ سپتامبر سفارش خود برای دریافت این دو مدل را ثبت کنند. البته آیفون ۱۴ از ۲۳ سپتامبر و آیفون ۱۴ پلاس از ۷ اکتبر بارگیری می شوند. به. این ترتیب بنظر می رسد شایعات درباره ی تاخیر در عرضه آیفون واقعیت داشته است.
روی نمایشگر آیفون ۱۴ بخشی به شکل کپسول دیده می شود که باز و بسته می شود تا نوتیفیکیشن ها و هشدارها را به کاربر نشان دهد. در صورت تماس ورودی یا هنگامیکه فرد به موسیقی گوش می کند، شکل این کپسول تغییر می کند. آیفون ۱۴ پرو و ۱۴ پرومکس با دوربین ۴۸ مگاپیکسلی آیفون ۱۴ پرو در۲ سایز ۶.۱ و ۶.۷ اینچی عرضه می شود و بیشترین میزان درخشندگی نمایشگر آن ۲ هزارnit و برای محتوای HDR نیز ۱۶۰۰nit است. همین طور نمایشگر این مدل با قابلیت «همیشه روشن» به بازار می آید.
پردازشگر به کار رفته در آیفون ۱۴ پرو A16 است. این سریع ترین تراشه به کارفته در یک موبایل بشمار می رود. همین طور A16 در مصرف انرژی صرفه جویی می کند بنا بر این باتری آن کارآمدتر است. همین طور دوربین اصلی دستگاه نیز ۴۸ مگاپیکسلی است. سی پی یو، جی پی یو، Neural Engine همراه نرم افزار پردازش عکاسی با سنسور ۴۸ مگاپیکسلی فعال می شوند. پشت دستگاه یک دوربین اولترا واید و لنزتله فوتو نیز وجود دارد. عمر باتری نیز «تمام روز» ذکر شده، هرچند اپل بطور دقیق عدد و رقمی برای این خاصیت اعلام نکرده است.
بهای آیفون ۱۴ پرو از ۹۹۹ دلار آغاز می شود و قیمت آیفون ۱۴ پرو مکس نیز ۱۰۹۹ دلار اعلام شده است. بالاترین میزان حافظه دستگاه نیز یک ترابایت است. پیش سفارش دستگاه از ۹ سپتامبر شروع می شود. البته زمان بارگیری دستگاهها ۱۶ سپتامبر است.


منبع:

1401/06/17
19:32:10
0.0 / 5
493
تگهای خبر: آیفون , اینترنت , بازی , تراشه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
سی دس دریا