سی دی دریا

تعیین تکلیف وضعیت تخصیص ارز به موبایل منوط به شفاف شدن تخلفات شد

تعیین تکلیف وضعیت تخصیص ارز به موبایل منوط به شفاف شدن تخلفات شد

تعیین وضعیت تخصیص ارز و تعیین تکلیف موبایل های دپو شده در گمرک، منوط به مشخص شدن تخلفات صورت گرفته در فرایند ویرایش ثبت سفارش ها و سوءاستفاده از خلا بوجود آمده در سامانه ها شد.به گزارش سی دی دریا به نقل از مهر، جلسه کمیته رجیستری تلفن همراه با حضور ذینفعان دولتی و انجمن واردکنندگان واردکنندگان موبایل و نمایندگان به دعوت وزارت صمت مورخ ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ برگزار گردید.
آنطور که انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی به مهر اعلام نموده، در بخش اول این جلسه موضوع هایی همچون بررسی مبحث کالاهای دپو شده در گمرکات از دو ماه گذشته، بررسی فرایند اجرایی ثبت، خرید و فروش در سامانه جامع تجارت، پیگیری مبحث مکانیزاسیون و سیستمی شدن مجوزهای مخابرات و همینطور بررسی امکان ثبت قیمت واردکننده و حداکثر قیمت مصرف کننده و استعلام توسط مصرف کننده مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
پس از استماع نقطه نظرات کارشناسی طرفین، مقرر شد تا روش پیشنهادی قبلی یعنی فروش خارج از ضابطه تغییر و برای حل مشکل زنجیره موبایل از روش انبارگردانی کاهشی (فقط یک بار) استفاده گردد.
به این ترتیب تا یک ماه محدودیت های ورودی و خروجی کالا در سامانه متوقف و به زنجیره تأمین، توزیع و عرضه تلفن همراه فرصتی داده خواهد شد تا با استفاده از این روش در بازه زمانی مشخص (یک ماه) مبادرت به واقعی سازی انبارهای خود کنند تا چرخه انتقال کالا بین لایه های این زنجیره به صورت شفاف از سر گرفته شود.
همچنین مقرر شد فرایند ثبت کالا در سامانه توسط واردکننده و عمده فروش با استفاده از شناسه کالا باشد و فقط فروش به مصرف کننده با IMEI بر مبنای کد ملی صورت گیرد.
همچنین تعیین وضعیت تخصیص ارز و تعیین تکلیف کالاهای دپو شده در گمرک، با نظر ذینفعان دولتی منوط به مشخص شدن تخلفات صورت گرفته در فرایند ویرایش ثبت سفارش ها و سوءاستفاده از خلأ بوجود آمده در سامانه ها شد.
از این رو جلسه کمیته رجیستری جهت تعیین تکلیف و بررسی میزان و تعداد تخلفات بدون حضور نمایندگان بخش خصوصی (انجمن) ادامه یافت. در عین حال درخواست انجمن از نمایندگان بانک مرکزی و وزارت صمت این بود تا به سرعت وضعیت کالاهای دپو شده در گمرکات و تخصیص ارز ثبت سفارش های موبایل تعیین تکلیف شود.


منبع:

1401/05/15
10:13:19
0.0 / 5
524
تگهای خبر: خرید , فروش , مخابرات , موبایل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا