سی دی دریا

عرضه ۴۳ محصول فناورانه برای توسعه صنعت هوایی

عرضه ۴۳ محصول فناورانه برای توسعه صنعت هوایی

سی دی دریا: بنا بر اعلام معاونت علمی و فناوری 60 شرکت و تولید 43 محصول فناورانه در زمینه های مختلف در رابطه با صنعت هوایی، به رونق بازار بومی این محصولات و قطعات کمک کرد.به گزارش سی دی دریا به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شبکه صنعت هوایی و هوانوردی ایران به عنوان بانک جامعی از اطلاعات و داده های کاربردی در صنعت هوایی با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به راه افتاده است. در این شبکه دستاوردها و توانمندی های شرکت های دانش بنیانی که در زمینه هوایی و هوانوردی فعالیت می نمایند ثبت شده است.
دستاوردهایی از تولید قطعات گرفته تا پهپادهای تجاری و هواپیماهای کوچک تک نفره که به صنعت هوایی ورود کرده و مورد استفاده قرار گرفته اند. مثل پهپاد پایش محیط زیست، پهپادهای شناسایی، ربات های صنعتی، دستگاه تست اصطکاک باند فرودگاه و غیره که هر کدام کارایی خاصی در این صنعت راهبردی دارند.
در حال حاضر این شبکه میزبان ۴۳ محصول فناورانه و ۶۰ شرکتی است که توانسته اند با تولید محصولات و ارائه خدمات مختلف، سهمی از بازار بومی این محصولات را از آن خود کنند و به ایران در راه دستیابی به جایگاه ۱۰ کشور برتر دنیا در صنعت هوایی یاری برسانند.
این شبکه که توسط گروه هوانوردی ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به وجود آمده به دنبال توسعه اقتصادی و فرهنگی کشور، حذف انحصار و گسترش رقابت و اشتغال زایی در صنعت هوایی و هوانوردی است.
در این فضای فراهم شده برای شرکتها و مجموعه های فعال؛ ۴۳ دستاورد ارائه شده است تا زنجیره ای از توانمندی ها و محصولات تولیدی ارائه و به متقاضیان معرفی شود.


منبع:

1401/05/09
13:28:21
0.0 / 5
490
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , شبكه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان سی دی دریا
سی دس دریا